Güncel Sağlık

MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK’TEN GİRESUN’A DOKTOR VE SAĞLIK PERSONELİ MÜJDESİ

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk yaptığı yazılı açıklamada, Giresun genelinde ihtiyaç duyulan branşlara doktor ve sağlık personeli kadrolarının tahsis edildiğini bildirdi.

MİLLETVEKİLİ  ÖZTÜRK’TEN GİRESUN’A DOKTOR VE SAĞLIK PERSONELİ MÜJDESİ

Milletvekili Öztürk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ‘Hemşehrilerimizin sağlık alanındaki ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması için yatırımlarımızı artırmaya, doktor ve sağlık personeli kadrolarımızı güçlendirmeye devam ediyoruz.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler neticesinde, 102. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü (DHY) kurası kapsamında ilimize 9 yeni uzman doktor ataması yapılacaktır. 2022 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurasıyla, ilimiz genelinde ihtiyaç duyulan branşlara, 26’sı uzman tabip olmak üzere 134 sağlık personeli kadrosu açılmıştır.

Sağlık Bakanlığınca ilimize tahsis edilen, 83’ü hemşire olmak üzere 175 sağlık personelinin başvuru süreci tamamlanmıştır. Önümüzdeki günlerde ÖSYM Başkanlığı tarafından yerleştirme işlemleri yapılacaktır. İlimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum’ dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL