Siyaset Yerel

“Kültür Sitesinin Konumunda Siyasi Çıkarlar Gözetilmeden Konunun Uzmanlarının Görüşleri Önemlidir”

DEVA Partisi Giresun İl Başkanı Özgür Okusal, Giresun’a yapılacak Kültür Merkezine yönelik açıklamalarda bulundu.

“Kültür Sitesinin Konumunda Siyasi Çıkarlar Gözetilmeden Konunun Uzmanlarının Görüşleri Önemlidir”

Kültür Merkezinin yer seçiminin ilimiz Mimarlar Odası tarafından uygun olarak değerlendirilmediğini dile getiren Başkan Okusal açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;
“İlimizde Vali Sami Oytun Kültür Sitesinin yıkılmasından sonra 10 yıldır Kültür Sitesi bulunmamaktadır. Nerdeyse diğer illerin ilçelerinde bile bulunan Kültür Sitelerinin, ilimizde bulunmamasını büyük bir kayıp olarak değerlendirmekteyiz. 10 yıl sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırım programına alınan Kültür Merkezi projesi Demokrasi ve Atılım Partisi olarak bizleri memnun etse de, yapılacak olan Kültür Merkezinin yer seçimi, ilimiz Mimarlar Odası tarafından uygun olarak değerlendirilmemektedir.

Yönetimin her alanında liyakati esas alan DEVA PARTİSİ olarak, ilimiz Mimarlar ODASI’nın görüşleri bizim için önemlidir. Toplumun her kesiminin kullanacağı ve uzun yıllar halkımıza hizmet verecek Kültür Sitesinin konumunda siyasi çıkarlar gözetilmeden konunun uzmanı, şehrimizin Mimarlarının görüşleri önemlidir.

2023 yılında bitirilmesi planlanan Kültür Sitesinin yatırım planlamasına alınmasından dolayı iktidar siyasilerine teşekkürlerimizi iletir, ben yaptım oldu anlayışından sıyrılarak ilimiz Mimarlar Odasının konu hakkındaki görüşlerini ve raporlarını dikkate almalarını önemle rica ederiz. Giresun hepimizin.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL