Güncel

Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları Düzenlendi

Giresun İl Müftülüğünce Kur’an kurslarına katılımı artırmak, hafızlık eğitimini ve Kur’an-ı Kerim’i yüzünden güzel okumayı teşvik etmek amacıyla hafızlık eğitimi verilen Kur’an kurslarında okuyan öğrenciler arasında yarışmalar gerçekleştirildi.

Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları Düzenlendi

Bu kapsamda İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda kız ve erkek öğrenciler olmak üzere iki ayrı kategoride “Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları” düzenlendi.

Yarışmaların açış konuşmasını yapan İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül, Kur’an-ı Kerim’in insanlığın yolunu aydınlatan bir rehber olduğunu ifade etti.

Bir insana nasip olacak en güzel ünvan ve payenin hafızlık olduğunu belirten Müftü Yardımcısı Sarıgül, “Kur’an-ı Kerim öğrenimi, onu en güzel şekilde okumak, ezberleyerek muhafaza etmek ve çağları aşan evrensel mesajını tüm yönleriyle anlamayı ve yaşamayı da kapsayan geniş bir alandır. Kur’an-ı Kerim kendini muhafaza edenleri koruyarak her zaman karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Öğrencilerimizin sabır, azim ve gayretle hafızlık eğitimine devam etmeleri bizi mutlu etmektedir. Yarışmaya katılan öğrencilerimizi, ailelerini ve Kur’an kursu öğreticilerimizi tebrik eder, başarıların daim olmasını Yüce Rabbimden niyaz ederim.”  dedi.

Öğrenciler birincilik için ter döktü  

Yarışmacıların okuyuş sırasını belirtmek için çektikleri kuradan sonra yarışma hakkındaki usul ve esaslar açıklandı.   Yarışmalarda kız ve erkek öğrenciler bölge finallerine katılmak için çaba gösterdi.

Yarışmaların sonunda Kız Öğrenciler Arası Hafızlık Yarışması’nda Bulancak’tan Büşra Beren Sarıgül birinci oldu.

Erkek Öğrenciler Arası Hafızlık Yarışması’nda Bulancak’tan Ahmet Mücahit Kavanoz birinci, Çanakçı’dan Gökmen Kır ikinci oldu.

Erkek Öğrenciler Arası Kur’an- Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Bulancak’tan Safa Emir Dikgöz birinci, Tirebolu’dan Metehan Durmuşkaya ikinci oldu.

Kız Öğrenciler Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda ise Bulancak’tan Ecrin Sueda Kavanoz birinci, Giresun Merkez’den Ezgi Dilşat Kaya ikinci oldu.

Yarışmaya katılan öğrencilere İl Müftülüğünce çeşitli hediyeler takdim edildi. Yarışmalarda birinci olan öğrenciler, bölge finaline katılmaya hak kazandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL