Genel Güncel

Can Dostların Güvenli Yuvası: Giresun Belediyesi

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla Giresun Belediyesi Hayvan Barınağı’na bağlı tedavi ve rehabilitasyon merkezine kazandırılan son teknolojiye sahip röntgen ve ultrason cihazlarıyla sokak hayvanlarının daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri adına örnek çalışmalara imza atılıyor.

Can Dostların Güvenli Yuvası: Giresun Belediyesi

Giresun Belediyesi Hayvan Barınağı’nda yapılan başarılı çalışmalar devam ediyor.

Yüzlerce sokak hayvanının tedavi ve rehabilitesinin sürdürüldüğü barınakta hayvanların hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için seferber olan Giresun Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü can dostların ihtiyaçlarına göre ameliyat, tedavi ve bakım hizmetleri gerçekleştiriyor. Barınakta yapılan yenilikler ve alınan teknolojik cihazlar sayesinde sokaklarda yaşayan can dostlara acil müdahalede bulunularak daha sağlıklı olmaları hedefleniyor.

Şehir genelinde bulunan sokak hayvanlarının tüm bakım ve beslenme ihtiyaçları da belediye tarafından karşılanırken, kontrolsüz üremelerinin önüne geçilmesi için barınakta kısırlaştırma operasyonlarının yanı sıra aşıları da yapılıyor.

Sokak hayvanlarının kendilerine emanet olduğunu dile getiren Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, onlar için verdikleri hizmetin insani bir görev olduğunu vurgulayarak, “Bölgenin en kapsamlı hayvan hastanelerinden biri olduğumuzu söyleyebilirim. Tamamen teknolojik ve gelişmiş imkanlarla can dostlara sağlık hizmeti sunuyoruz. Her canlı bizim için özel. Bu düşünceyle alanında uzman ekibimiz sokakta yaşayan can dostlarımızın her an yanındalar ve olmaya devam edecekler. Yaralı ve hasta olanı tedavi ederek iyileştiriyoruz, sağlığına kavuşan can dostlarımıza oluşturduğumuz beslenme noktalarıyla yaşam imkanı tanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL