Kültür-Sanat

TÜMFED, geniş katılımlı bir TSM yarışması düzenledi GİRESUN MUSİKİ CEMİYETİ BİRİNCİ OLDU

Türk Musiki Federasyonu( TÜMFED) tarafından İskenderun’ da düzenlenen TSM yarışmasına katılan Giresun Musiki Cemiyeti birinci gelerek büyük ses getirdi.

TÜMFED, geniş katılımlı bir TSM yarışması düzenledi GİRESUN MUSİKİ CEMİYETİ BİRİNCİ OLDU

Yarışmaya, Musiki Cemiyeti Başkanı Seher Genç Ataün, Koro Şefi Muammer Usta ve Koordinatör Ahmet Çetin Karamehmetoğlu’nun öncülüğünde 30 kişilik ekiple katılan Musiki Cemiyeti’nin bu olağanüstü başarısı büyük takdir topladı. Musiki Cemiyeti’ni birinci yapan TSM sanatçımız Eda Koca Bayraktar, sahne aldığında güftesi Güngör Güler’ e, Bestesi Faruk Gültaşlı’ya ait, ‘ Gece Aksın Suya’ adlı şarkıyı seslendirdi. İşte bu şarkı alkış yağmuru altında Giresun Musiki Cemiyeti’ ne birincilik getirdi. Büyük ilgi gören yarışmaya 15 TSM ekibi katıldı.

Yarışmayla ilgili bir değerlendirme yapan Musiki Cemiyeti Başkanı Seher Genç Ataün;”Genç sanatçımız Eda Koca Bayraktar’ın müthiş performansının ekibimize birincilik getirmesinden büyük mutluluk duyduk. Başarılarıyla gurur duyduğumuz TSM sanatçımız Çiğdem Yarkın’ın da yarışmada onur konuğu olarak yer alması bizim için ayrı bir mutluluk oldu” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL