eğitim Siyaset

YÜKSEL: MÜLAKAT SİSTEMİNİ BİZ KALDIRACAĞIZ!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, KPSS’den yüksek puan alıp, mülakatlarda düşük puan verilip, atanamayan öğretmen adayları ile ilgili konuştu. Yüksel:” İktidar olduğumuzda mülakat sistemini kaldıracağız.” dedi

YÜKSEL: MÜLAKAT SİSTEMİNİ BİZ KALDIRACAĞIZ!

“DANIŞTAY KARARINA BİLE UYMAYAN BİR İKTİDAR VAR”

İYİ Partili Yüksel, Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan (KPSS) yüksek puanlar almalarına karşın sözlü mülakatlarda düşük puanlar verilerek kamu görevine atanamayan öğretmenlerle ilgili değerlendirmede bulundu.

Yüksel, İYİ Parti iktidarının liyakatsizliğe son vereceğini vurgulayarak;” Binlerce atanamayan öğretmen var. Bu atanamamanın en büyük sebebi de mülakat sisteminin getirilmesi.  KPSS çok zorlu bir süreç. Bilgisi olmayan bu sınavdan asla geçemez. Bu insanların bilgi birikimi var ki KPSS gibi bir sınavdan 80 üstü alabiliyor. Gel gör ki bu gençlerimizin önüne bir de mülakat engeli koyuyoruz. Ama bu sefer bu engel zeka ile değil ancak torpil ile aşılabiliyor. Bu sebepten dolayı binlerce öğretmen yüksek puan almasına rağmen atanamıyor. Biz bu konuyu çok gündeme getirdik. Danıştaya kadar giden bir mesele bu. Danıştay’ın verdiği bir karar var. Mülakata artı üç eksi üç verebilirsiniz diyor. Bir puan aralığı belirliyor. KPSS’de aldığı puanla mülakatta aldığı puan aralığını belirliyor. Fakat jürideki insanlar buna uymuyor. Yani Danıştay kararına uymuyorlar. Bu cesareti nereden alıyorlar, kim bu kişilerin arkasında biz onu da çok iyi biliyoruz. Yazık günah bu gençlere. Danıştay kararına uymayacaksınız, çalışkan öğrencilerin hakkını yiyeceksiniz sonra da bana adaletten, demokrasiden söz edeceksiniz. Bu gençlerin hakkını yedirmeyeceğiz. Sonuna kadar bu işin takipçisi olacağız. İktidar olduğumuzda ilk işimiz bu mülakat sistemini kaldırmak olacak. Bir gencin dâhi üzülmesine izin vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL