Güncel

YÜKSEL: “MİLLETİMİZ ZAFERLERİYLE TARİHE YÖN VERMİŞTİR”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

YÜKSEL: “MİLLETİMİZ ZAFERLERİYLE TARİHE YÖN VERMİŞTİR”

Yüksel mesajında; “Türk Milleti her zaman parlak zaferlere imza atarak tarihe daima yön vermeyi bilmiştir” dedi.
Milletimizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne göz diken hain emellerin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ve kahraman Türk askerinin destanlaşan ruhu ile amacına ulaşamadığını aktaran Genel Başkan Yardımcısı Yüksel; “18 Mart 1915, bağımsızlığımızı milli karakterimizin değişmez bir parçası olarak bütün dünyaya gösterdiğimiz şanlı destanımızın tarihidir. Bugün yaşamımızı sürdürdüğümüz cennet vatanın toprakları ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması uğrunda hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin bizlere mirasıdır” ifadelerine yer verdi.
“Bizler hayatımızın her anında, bu vatan için canlarını, mallarını, sağlıklarını ve rahatlarını feda eyleyen ecdadımızın aziz hatıralarını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmakla mükellefiz” diyen Yüksel mesajında şu ifadelere de yer verdi; “Bu günümüzü bizlere hediye edenlere olan minnet borcumuzu, devletimize sahip çıkarak ve milletimizi aydınlık yarınlara taşıyarak ödemek zorundayız. Çanakkale Zaferinin genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize borcumuz olduğu kadar, geleceğimizin de teminatıdır. Türk Milleti vatanları uğruna canlarını hiçe sayarak bağımsızlığımızın mimarları olan şehit ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacak, onların bizlere bıraktığı kutsal mirasa her zaman sahip çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 107. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL