Güncel

“Yerli Üretim ve Tüketim Desteklenerek Teşvik Edilmelidir”

Saadet Partisi Giresun İl Kadın Kolları Başkanı Oya Bereket, yerli malının; ülkede yetiştirilen, üretilen her türlü mal anlamına gelmediğini, ‘Yerli Malı Haftası’ ile de yerli üretim ve tüketiminin desteklenerek teşvik edilmek olduğunu bildirdi.

“Yerli Üretim ve Tüketim Desteklenerek Teşvik Edilmelidir”

Başkan Bereket; ‘Yerli Malı Haftası’ dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, üretimin tüketime, tüketim de üretime bağlı bir aktivite olduğunu kaydetti. Bereket, “Çünkü üretim olmadan gelir olmaz, gelir olmadan da tüketim olmaz. Bir ülkenin gelişmesinde yerli üretim ve tüketimin önemi büyüktür. Eğer ki bir ülke yerli üretim yapamıyorsa ya dışa bağımlıdır ya da dışa bağımlı bir ülke olmaya adaydır. Yerli üretim olmayınca ülke tüketim ihtiyacını dışarıdan temin etme ihtiyacı duyar ve böylelikle zamanla dışa bağımlı bir ülke olur” dedi.

Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan’ın her zaman yerli üretimi desteklediğini hatırlatan Oya Bereket şunları kaydetti; “Saadet Partisi İktidarında; Ülkemizi dışa bağımlı kılan ithalat mantığını değiştirerek, ithalata ayrılan kaynakları çiftçimize destek olarak vereceğiz! Üreticilerimizi ve ülke tarımını çok uluslu ve küresel şirketlere bağımlı hale getiren “maksatlı kotalar” kaldırılacaktır.

Gübre, mazot, ilaç, tohum, elektrik, yem, sulama ücreti gibi girdi maliyetlerini doğrudan destek ve vergi indirimi yoluyla makul düzeylere çekeceğiz. Daha fazla ve daha kaliteli üretim yapılabilmesi için çiftçilerimize teknik bilgi ve teknolojik destek vereceğiz.

Her bölgeye ve her ürüne uygun politikalar geliştirilecek ve politikaları belirleme süreçlerine çiftçi temsilcilerimizin doğrudan katılımı sağlanacaktır. Tarımsal desteklemeler tarla sahiplerine değil, gerçek üreticilere yapılacak ve yeterli seviyelere çıkartılacaktır.

Tarım alanlarının amaç dışı kullanımını ise kesinlikle engelleyeceğiz! Tohumdan sulamaya, faizsiz kredi imkanından çiftçimizin borçlarını yeniden yapılandırmaya kadar daha bir çok adımı hızlıca atarak; tarım sektörünü ayağa kaldıracağız. Çiftçimizin alın terinin karşılığını eksiksiz alabilmesi, bereketli topraklarımızda ekilmedik bir dönüm tarım arazisinin kalmaması bizim en büyük vaatlerimizdendir.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL