Güncel Siyaset

“Yaşanan Sel Felaketinin Mağduriyetlerinin Giderilmesini İstiyorum”

CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada; Giresun’da yaşanan sel felaketini dile getirerek, kaybolan vatandaşın bulunmasını ve zararların giderilmesini istedi.

“Yaşanan Sel Felaketinin Mağduriyetlerinin Giderilmesini İstiyorum”

Milletvekili Gezmiş konuşmasında şunları söyledi: “Temsil ettiğim Giresun ilinde son yıllarda acı sonuçlar doğuran sel felaketleri yaşadık/yaşıyoruz.

23 Ağustos 2020’de 14 vatandaşımızı kaybettik. 2021’de HES kapaklarının açılması sonucu da 20 yaşındaki Umut Sarı yaşamını yitirmişti. Geçtiğimiz hafta Duroğlu Beldemiz ve Keşap ilçemizde yaşanan taşkında Rıdvan Coşar adlı vatandaşımız kayboldu ve maalesef bulunamadı. Kaybedilen arazi için de keşif işlemi devam ediyor.

KÖYDES ve AFAD Desteği Yetersiz

Milletvekili Gezmiş; “Taşkınların yaşanma sıklığı ve artan maddi kayıpların yükü İl Özel İdaresi ve KÖYDES üzerinden aktarılan kaynaklarla karşılanamıyor. AFAD üzerinden aktarılan kaynaklar da yeterli olmuyor.

Aksu, Yağlıdere, Harşit, Gelevera vadilerinin yağış risk analizleri güncellenerek yatırım planlamalarının buna uygun yapılması gerekmektedir. İlimin mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli bütçenin ayrılması ve kaybolan vatandaşımızın bulunması için çalışmaların devam etmesini istiyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL