Ekonomi

“Vergi ve Sgk Ödemelerine Yönelik Haciz İşlemleri Durdurulmalıdır”

2020 yılından itibaren küresel boyutta yaşanan Covid-19 salgını ve beraberinde ekonomik dalgalanma işletmeleri mağdur etmektedir.

“Vergi ve Sgk Ödemelerine Yönelik Haciz İşlemleri Durdurulmalıdır”

Bugün ülkemizin içinde yer aldığı ekonomik durgunluk tüketiciden imalatçıya, hizmet sektöründen inşaat sektörüne kadar bir çok alan ve grubu etkilediğine vurgu yapan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;
“2021 yılı ile derinleşen ekonomik dalgalanma bugün pik noktasındadır. Sadece bölgemizde sektör gözetmeksizin yaşanan durgunluk işletme maliyetlerine yansımaktadır. Sermaye yapısının dahi yetersiz kaldığı bir süreçle işletmelerimize son dönemde vergi ve SGK ödemelerinden dolayı haciz işlemleri kararı alındığını duymakta ve görmekteyiz. Yaşanan süreç ve bulunan ortam şartları göz önüne alınmak kaydıyla, devletimizin vergi ve SGK (yapılandırma taahhütleri) yüklerinde işletmelerimizin zorunluluklarını en azından yıl sonuna kadar ötelemesi beklenmektedir.
Aksi taktirde yaşanan krizin daha da derin bir boyuta ulaşacağı bilinmelidir. Bu doğrultuda yapılan girişimler ve lobi çalışmalarımız mevcut olmakla birlikte, kamu tarafından vergi ve sigorta alacaklarına yönelik başlatılan haciz işlemlerinin durdurulmasını zorunlu olarak talep etmekteyiz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL