Güncel Yerel

Vali Ünlü’den, Kovanlık ve Aydındere Beldelerine Ziyaret

Giresun Valisi Enver Ünlü, Kovanlık ve Aydındere Beldelerinde ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Vali Ünlü’den, Kovanlık ve Aydındere Beldelerine Ziyaret

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere, Bulancak İlçesi Kovanlık ve Aydındere Beldelerini ziyaret eden Vali Ünlü ve beraberinde; Giresun Milletvekili  Kadir Aydın, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Bulancak Kaymakam Vekili Piraziz Kaymakamı Furkan Başar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Muhammet Sevinç, AK Parti İl Başkanı  Kenan Tatlı ve ilgili kurum amirleriyle birlikte Kovanlık Belediyesini ziyaret eden Vali Ünlü, Kovanlık Belde Belediye Başkanı Harun Kalıntaş’tan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ardından, beraberindekilerle Kovanlık Kadın Kooperatifini ziyaret eden Vali Ünlü, kadınlar tarafından kooperatifte üretilen yöresel ürünleri inceleyerek, üretim tezgahlarına geçerek sepet çubuğu işledi.

Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Kovanlık Belde Belediyesi tarafından ortak yürütülen “Kovanlık Beldesi Üreten Kadınlar Projesi” kapsamında, organik ürünlerin yer aldığı mağazayı gezen Vali Ünlü, yaptığı paylaşımda; “Kovanlık Beldesindeyiz Sıcakkanlı, çalışkan insanları ve güzel görüntüsüyle enerji ve mutluluk saçan şirin beldemizde Belediye Başkanlığımızı ziyaret ettik, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Kadınlar başarıyor! Geleneksel yöntemle fındık dalından çok amaçlı sepet üreten, birbirinden lezzetli organik yöresel ürünleri sofralarla buluşturan Kovanlık Kadın Kooperatifimizin emektar girişimcileriyle birlikteyiz. Özverilerinden dolayı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Kovanlık Jandarma Karakol Komutanlığı’nı da ziyaret eden Vali Ünlü, Denetleme Defterini imzaladı. Ziyaretle ilgili “Kovanlık Jandarma Karakol Komutanlığında Aziz Milletimizin birliği, güvenliği ve huzuru için canla başla görev yapan yiğitlerimizi ziyaret ettik. Rabbim yar ve yardımcıları olsun.” paylaşımında bulunan Vali Ünlü, Kovanlık Beldesinde Karayolları tarafından yapılan yol çalışmalarının yüklenici firma şantiyesini de ziyaret etti ve çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi alarak, çalışmaların planlanan sürede tamamlanmasını istedi.

Vali Ünlü Kovanlık’ın ardından Aydındere’ye yaptığı ziyaretle ilgili; “Yeşilin her tonunun hakim olduğu doğal güzellikleriyle yıldız gibi parlayan güzel beldemizdeyiz. Belde Belediye Başkanlığımızı ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldık, vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini dinledik” paylaşımında bulundu ve Aydındere Beldesinde bulunan okullara da ziyaret gerçekleştirdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL