Güncel Yerel

Vali Ünlü, Matematik Dalında Dünya Birincisi Olan Öğrencileri Kabul Etti

Giresun Valisi Enver Ünlü, Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasında Dünya Birinciliği kazanan Giresun Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencilerini kabul etti.

Vali Ünlü, Matematik Dalında Dünya Birincisi Olan Öğrencileri Kabul Etti

Uluslararası bir matematik yarışması olan ve dünya çapında çevrimiçi olarak düzenlenen Caribou Mathematic Contest’in beşinci basamak yarışması 6-7 Nisan 2022 tarihlerinde düzenlendi.

Giresun BİLSEM öğretmenleri Hilal Keklikci Dalak ile Durmuş Aydın’ın danışmanlığında yarışmaya katılan öğrenciler edindikleri kazanımları, akranlarının yer aldığı uluslararası bir yarışmada sergilemenin heyecanını yaşadı.

Yarışmada; Giresun BİLSEM 4. Sınıf öğrencileri Zeynep Tomak, Emrullah Çömez ve İnanç Güner, dünya genelinden 8 Bin 542 öğrencinin çevrimiçi olarak katıldığı yarışmada, üç Dünya Birinciliği kazanarak önemli bir başarıya imza attılar.

Vali Ünlü, 26 Nisan Salı günü, Valilikte kabul ettiği ve bu başarının oluşmasında emeği ve katkısı bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu Giresun BİLSEM Müdürü Baysan Banu Uzun, danışman öğretmenler Hilal Keklikçi Dalak ve Durmuş Aydın ile Giresun BİLSEM öğrencileri Zeynep Tomak, Emrullah Çömez ve İnanç Güner ile ailelerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL