Yerel

Vali ünlü: ”Her Çocuğun En İyi Şartlarda Eğitim Hakkı Vardır”

Giresun Valisi Enver Ünlü, 23 Nisan İlkokulunu ziyaret ederek, okul bünyesinde oluşturulan özel eğitim sınıfı, destek eğitim odası ve kütüphanenin açılışını yaptı.

Vali ünlü: ”Her Çocuğun En İyi Şartlarda Eğitim Hakkı Vardır”

Vali Ünlü, 5 Nisan Salı günü gerçekleştirdiği ziyarette, Okul Müdürü Ertuğrul Ersan’dan okulun fiziki yapısı, yeni oluşturulan eğitim ortamları ile yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı. Daha sonra, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 23 Nisan İlkokulu bünyesinde oluşturulan hafif düzeyde otizmi olan öğrenciler için ilköğretim programı uygulayan Özel Eğitim Sınıfı ve Destek Eğitim Odası ile “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” kapsamında kurulan okul kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış kurdelesinin öğrencilerle birlikte kesen Vali Ünlü, okul kütüphanesinde öğrencilerle birlikte kitap okudu ve Özel eğitim sınıfını ile destek eğitim odasını da ziyaret etti. Öğrencilerin eğitim faaliyetlerine de eşlik eden Vali Ünlü, yapılan çalışmaları yerinde gözlemleyerek çocukların gelişim süreçlerine dair öğretmenlerinden bilgi aldı.

Vali Enver Ünlü, ziyarete dair yaptığı paylaşımında; “Her çocuğun en iyi şartlarda eğitim hakkı vardır. 23 Nisan İlkokulumuzda minik öğrencilerimizin kocaman dünyasına misafir olduk. En iyi dostlarımla; oyun oynadık, kitap okuduk, sohbet ettik ve hayallerimizi paylaştık ve onlarla birlikte özel eğitim sınıfımız ile kütüphanemizin açılışını gerçekleştirdik. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Açılış ve ziyarette; İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yavuz, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler de hazır bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL