Güncel

Vali Ünlü, Eğrice Kamp ve Karavan Parkı Projesi İmza Törenine Katıldı

Vali Enver Ünlü, DOKAP projeleri kapsamında Eğrice Kamp ve Karavan Parkı Projesi İmza Töreni’ne katıldı.

Vali Ünlü, Eğrice Kamp ve Karavan Parkı Projesi İmza Törenine Katıldı

Valilik Hizmet Binası’nda 7 Kasım Pazartesi günü saat 14.00’te gerçekleştirilen törene; Vali Enver Ünlü, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Piraziz Kaymakamı Kezban Yerlikaya ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Karaca katıldı.

Vali Ünlü, imza töreninde yapmış olduğu konuşmada; “Giresun’umuz çok önemli bir turizm şehri olmaya aday büyük potansiyel… Birun’umuz, Kulakkaya’mız, Mavi Göl’ümüz, Kuzalan Şelale’miz, DOKAP’ın desteğiyle büyük mesafe kat ettiğimiz Göksu Travertenleri’miz, yine ajansın çalıştığı 4 tane turizm merkezi uygulama planlarımızla beraber inşallah biz de turizmde Giresun’umuzu hak ettiği yere taşımayı hedefliyoruz… Öncelikle kamuoyunu bu projelerin gerekliliğine hazırlamak lazım. Giresunlu hemşehrilerimizle beraber bu projeyi hayata geçirmemiz lazım. Burada yaptığımız çalışma son aşamasına geldi; Eğrice Kamp ve Karavan Parkı Projesi. Yine DOKAP tarafından desteklenen Görele Çavuşlu bölgesindeki karavan park, Doğu Karadeniz’imizin en büyük karavan park alanı…

İçinde yaşadığımız yüzyıl, hakikaten insanlar için zor, stresli. Şehirleşme ve kentleşmeyle beraber insanların yalnızlaşması, kalabalıklar içerisinde kendini yalnız hissetmesi, belki de böyle kendilerini tabiata biraz daha yakın hissetmelerini sağlıyor. Özellikle Karadeniz bölgesi doğa turizmi, eko turizmi anlamında çok büyük potansiyel barındırıyor. Bu çalışmalar kapsamında inşallah bu kamp ve karavan parkı projesi ile başta Piraziz ilçemiz olmak üzere ki orası biliyorsunuz Batı Karadeniz’de bizim giriş kapımız. Havalimanından inen turistler; misafirlerimiz ilk Piraziz ilçemizi geçiyorlar. Piraziz ilçemiz bizim bu anlamda bir hoş geldiniz merkezi gibi olmak durumunda.

DOKAP Başkanımızın ve Sayın Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın desteğiyle bu projede bu imzalarla birlikte inşallah önemli bir mesafeyi almış olacağız. Ben başta Sayın DOKAP Başkanımıza, Genel Sekreterimize, Piraziz Kaymakamımıza, İl Özel İdaresi çalışanlarımıza, emeği geçen bütün uzman arkadaşlara huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İlimiz turizminin kalkındırılması ve geliştirilmesi adına çok önemli bir proje. Herkese teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı uğurlu olsun.” cümlelerine yer verdi.

Eğrice Kamp ve Karavan Park Projesi, Piraziz ilçesinde hayata geçirilecek olup bölgemizde alternatif turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi, ilimizin turizmden elde ettiği geliri artırmak, istihdama katkı sağlamak, yerel halkın da bireysel veya ailesiyle vakit geçirebileceği sosyal bir alan oluşturmak amacıyla hazırlandı.

Projenin toplam maliyeti 958.757,90 TL olup proje kapsamında; 1 adet büfe konteyner (2,40 m x 6,00 m boyutlarında dış cephesi ahşap görünümlü kompozit kaplamalı), 2 adet büfe konteyner (2,40 m x 2,40 m boyutlarında dış cephesi ahşap görünümlü kompozit kaplamalı), 5 adet WC + Duş konteyner, 200 adet şezlong, 100 adet plaj şemsiyesi, zemin düzenlemesi, 15 adet tek kişilik balıkçı kanosu, 7 adet güvenlik kamerası ve 1 adet kayıt cihazı ile 10 adet karavan alanı yapılması planlanmaktadır.

Karavan endüstrisi, Kovid-19 salgını sürecinde son derece tercih edilir bir turizm aracına dönüşmüş olup nitelikli karavan park alanlarının olmadığı durumlarda seyahat eden karavan kullanıcıları kentleri ziyaret etmekte fakat gerek konfor gerek güvenlik kaygıları nedeniyle ziyaretler son derece kısa tutulmaktadır. Proje neticesinde bölgemize gelecek karavan kullanıcılarının bu endişeleri ortadan kalkacak; ziyaretçiler, karavan parkta konaklarken bölgede nitelik ve nicelik yönünden potansiyeli yüksek turizm destinasyonlarının her birini ziyaret etme fırsatına sahip olacaklardır. Bu durum yalnızca karavan park alanlarının kullanımını değil bölgemizdeki soyut ve somut tüm değerlerin de deneyimlenme fırsatını artıracaktır.

Çavuşlu Karavan Park Projesi dahil Giresun’da başlatılan karavan park çalışmalarıyla yüksek turizm potansiyeline sahip Doğu Karadeniz Bölgesinde güvenli ve nitelikli karavan park alanı eksikliğinin giderilmesi, bölgenin alternatif turizm türlerine de uyumlu hale getirilmesi ve artan taleplerin karşılanabilmesi hedeflenmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL