Güncel Yerel

Vali Ünlü, Çamoluk İlçesinde Aşure Günü Etkinliğine Katıldı

Vali Enver Ünlü Çamoluk ilçesinde, Çamoluk Kaymakamlığının himayelerinde, Kayacık Köyü Muhtarlığı tarafından organize edilen “Aşure Günü” etkinliğine katıldı.

Vali Ünlü, Çamoluk İlçesinde Aşure Günü Etkinliğine Katıldı

Kayacık Köyü Muhtarı Faruk Kartal’ın teşekkür konuşmasının ardından Dede Durmuş Günel ve Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptı.

Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından Vali Enver Ünlü “İlahi bereket ve feyzin, ihsan ve keremin bollaştığı, yasımızı derinden yaşadığımız Muharrem günlerinde siz değerli canlarımızla, gönül dostlarımızla bir araya gelmekten onur duyduğumu belirterek hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek başladığı konuşmasında “Bizler için Muharrem ayı, Aşure günü ve Kerbela hadisesi önemli dersler içeren bir ibret tarihidir. Bu tarihi iyi okumak, iyi anlamak ve doğru dersler çıkartmak zorundayız.

Bu anlamda Kerbela, mazlumun yanında durmayı öğütleyen ortak acımızdır. İnşallah bizler de Kerbela’dan aldığımız dersle, ‘rengine, diline ve dinine’ bakmaksızın her daim zalimin karşısında ve mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz. İnşallah Muharrem ikliminde birleşen ellerimiz hakikat adına ilelebet çözülmeyecek ve şerrin takipçilerine asla fırsat vermeyecektir. İnşallah Aşure bereketiyle keskinleşen bilinçlerimiz yardımlaşmayı, paylaşmayı ve şükretmeyi ilelebet sürdürecektir.

Başta Kaymakamımız aracılığıyla olmak üzere tüm görevlilerimizle ve imkanlarımızla birlikte sizden gelen her talebi hassasiyetle takip ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Vali Ünlü, konuşmasını; “Bu vesile ile Şehitler Efendisi Hazret-i Hüseyin Efendimizi, biricik evladı, ciğerparesi Ali Asgar’ı, Kerbela’da şehit edilen masum 71 Yarenini ve cümle Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Siz değerli kardeşlerimi, aziz canları, Ehl-i Beyt dostlarını sevgi, saygı, muhabbet ve hürmetle selâmlıyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” sözleriyle bitirdi.

Vali Enver Ünlü’nün yaptığı konuşmanın ardından programa katılan muhtarlara hediye takdimi yapıldı.

Kaynar Köyü Muhtarı Adnan Münüklü, Kayacık Köyü Muhtarı Faruk Kartal, Okçaören Köyü Muhtarı Hasan Mallı ve Hacıören Köyü Muhtarı Salim Kürkçü’ ye hediyeleri Vali Ünlü tarafından verildi.

Dede Durmuş Günel mihmandarlığında Cemevi ziyareti ile devam ederek program, aşure ikramı ile son buldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL