Güncel Yerel

Vali Serdengeçti’den Piraziz’e Ziyaret

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Piraziz ilçesini ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.

Vali Serdengeçti’den Piraziz’e Ziyaret

İlk olarak Kaymakamlığı ziyaret ederek Kaymakam Kezban Yerlikaya Akpınar’dan Kaymakamlık binasında ilçenin idari ve sosyal yapılanması hakkında detaylı bir brifing alan Vali, ardından Piraziz İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Yetkililerinden güvenlik ve kamu düzeninin sağlanması konularında bilgi alan Vali Serdengeçti, kolluk kuvvetlerine çalışmalarından dolayı teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.

Daha sonra yapımı devam eden Piraziz Hükümet Konağında incelemelerde bulunan Vali Serdengeçti, çalışmalar hakkında Kaymakam Yerlikaya Akpınar’dan bilgi alarak binanın bir an önce tamamlanıp hizmete açılması talimatını verdi.

Kurum ziyaretlerinin sona ermesinin ardından, Kıbrıs Gazisi Adil Kıraç’ı evinde ziyaret eden Vali, Gazi Kıraç’a Türk bayrağı ve çiçek hediye etti. Gazi Kıraç’ın azim ve fedakarlığına olan saygısını dile getiren Vali, “Gazi, toprağın vatan olma hikayesinin yaşayan şahididir… Kıbrıs Barış Harekâtı’nda ‘gazilik’ payesiyle şereflenen hemşehrimiz Adil Kıraç’ı ziyaret ettik. Cenab-ı Hak tüm gazilerimize sağlıklı, hayırlı ömürler nasip eylesin.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL