Yerel

Vali Enver Ünlü, ABD’de Bir Dizi Temas ve Program Gerçekleştirdi

Giresun Valisi Enver Ünlü, bir dizi program ve temasta bulunmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti.

Vali Enver Ünlü, ABD’de Bir Dizi Temas ve Program Gerçekleştirdi

Vali Ünlü, ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’ü ziyaret etti. Başkonsolosluk makamında gerçekleşen görüşmede Başkonsolos Özgür tarafından Vali Ünlü’ye Konsolosluğun çalışmaları hakkında bilgi verildi. Akabinde ikili TÜRKEVİ önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkonsolosluktan yapılan paylaşımda “Türk Amerikan Giresunlu İşadamları Asamblesi tarafından Eğitime Destek amacıyla yarın New Jersey’de düzenlenecek etkinliğe katılmak için ABD’de bulunan Giresun Valimiz Sayın Enver Ünlü’ye Başkonsolosluğumuzu ziyareti için teşekkür ederiz.” denildi.

Vali Ünlü ise ziyaretle ilgili olarak “Türk Amerikan Giresunlu İşadamları Asamblesi tarafından eğitime destek amacıyla düzenlenen etkinliğe katılmak üzere geldiğimiz ABD’de New York Başkonsolosumuz Reyhan Öztürk’ü ziyaret ettik. Nazik ev sahipliği için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Vali Ünlü, temasları kapsamında 16 Ocak Pazartesi günü Amerika’da bulunan Giresunlu iş adamlarını bir araya getirmek ve iş birliği sağlamak amacıyla kurulan Türk Amerikan Giresunlu İşadamları Asamblesince, eğitime destek amacıyla New Jersey’de düzenlenen programa katıldı.

Gerçekleştirilen programa; İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu ve New York Başkonsolosu Reyhan Özgür ile davetliler katıldı.

Vali Ünlü, programla ilgili olarak “65. Hükûmet Başbakan Yardımcımız Sn. Nurettin Canikli ve Giresun Belediye Başkanımız Sn. Av. Aytekin Şenlikoğlu ile birlikte Türk Amerikan Giresunlu İşadamları Asamblesi tarafından eğitime destek amacıyla düzenlenen programa katıldık.

Bu vesile ile gurbeti sılaya çeviren hayırsever hemşehrilerimize bu anlamlı program için teşekkür ediyor, öğrencilerimize ve istikbalimize hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL