Bulancak eğitim Güncel Yerel

Uluslararası Carıbou Matematik Yarışması Birincisi Bulancak’tan

Bulancak Sabiha Raşit Özdemir İlkokulu’ndan öğrenci İnanç GÜNER, Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda birinci oldu.

Uluslararası Carıbou Matematik Yarışması Birincisi Bulancak’tan

Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel BULUT, öğrenci İnanç GÜNER’in başarısında çok önemli katkısı olan sınıf öğretmeni Nilüfer Gümüşkaya’ya ve öğrencimizin velileri Nesrin GÜNER-Engin GÜNER çiftine “Teşekkür Belgesi” takdim etti.

Müdür BULUT; “ilçemize dünya birinciliği onurunu yaşatan sevgili öğrencimizi tebrik ederiz. Başarı bir ekip işidir. Öğrencisine her zaman destek olan, çağın gereklerine göre eğitim ve öğretim faaliyetlerinde bulunan, çocukları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için özveriyle çalışan değerli öğretmenimiz Nilüfer GÜMÜŞKAYA ‘ya özellikle teşekkür ederiz. Öğrencimizin başarısında büyük katkıları olan velilerimize, okul idarecilerine, Giresun BİLSEM idareci ve öğretmenlerine teşekkür ederiz” dedi.

“Caribou Matematik öğrencilerin severek matematik yapmalarını ve problem çözmeye yönelik keyifli vakit geçirmelerini amaçlayan, Kanada merkezli bir organizasyondur. Uluslararası Caribou Matematik Yarışması ise dünya çapında online olarak düzenlenen bir matematik yarışmasıdır. Caribou Matematik öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştiriyor. Zorlayıcı ve uluslararası düzeyde matematik etkinlikleri ile karşılaşmaları için fırsatlar sunuyor. Öğrencilerin İngilizce Matematik terminolojilerini kullanmalarını ve bu terminolojileri zamanla öğrenerek kullanmalarına alışmalarını sağlıyor.”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL