Bulancak Güncel

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı URALOĞLU, Bulancak’ta İncelemelerde Bulundu

Bölgemizde, 9-11 Temmuz tarihlerinde meydana gelen yoğun yağışlar sonrası yaşanan sel ve su baskınlarında oluşan tahribat ve zararları yerinde incelemek için ilçemize gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu ve heyeti Bulancak’ta incelemelerde bulundu.   

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı URALOĞLU, Bulancak’ta İncelemelerde Bulundu

İncüvez Deresi çevresinde oluşan tahribat ve zararlar hakkında Bakan Uraloğlu’na bilgilendirmelerde bulunan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, ilçemizde önceki yıllarda gerek dere yataklarında gerekse ilçe genelinde yağmur suyu giderlerinde yapılan çalışmalar neticesinde büyük bir sıkıntı olmadığını ifade ederek, İlçe merkezinden geçen dereler üzerinde bulunan köprülerden kaynaklı sıkıntılara dikkat çekti. İncüvez deresinin taşması sonucu oluşan tahribatın hızla giderildiğini ve giderilmeye devam edildiği ifade eden Başkan Yakar, İncüvez, Karadere ve Bulancak Deresi köprülerinin yenilenerek, İncüvez deresi yatağında iyileştirme çalışması yapılması gerektiği iletti.

“Köprüler Yenilenecek”

Bakan Uraloğlu’da, geçmişte yapılan çalışmaların tahribatı en aza indirdiğini ancak yeterli olmadığını, yapılacak ikame çalışmalarla gelecekte yaşanması muhtemel afetlerin önüne geçilebileceğini söyleyerek, İncüvez deresi ve diğer dereler üzerinde bulunan köprülerle ilgili çalışma yapılması talimatı verdi. İncelemelerin ardından geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Uraloğlu, zarar gören vatandaşlarla da tek tek ilgilenerek yaraların en kısa sürede sarılacağını ifade etti.

Bakan Uraloğlu’na ziyareti sırasında; Giresun Milletvekili Nazım Elmas, Giresun Valisi Enver Ünlü, Piraziz Kaymakamı ve Vekaleten Bulancak Kaymakamı Kezban Yerlikaya, AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Belediye Başkan Yardımcıları Emrullah Guguk ve Selçuk Türkmen ile daire müdürleri hazır bulunarak eşlik ettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL