Ekonomi Yerel

“Ücreti ve Sigorta Primi Devletten İstihdam Programı”

İşletmelerin istihdam taleplerinin desteklenmesi ve işsizliğin düşürülmesi adına planlanan ve uygulamaya sokulan ek istihdam desteği programı hakkında konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, bu kapsamda mevcut çalışanlarının üzerine alınan her işçinin 3 veya 6 ay boyunca tüm ücretlerini ve destek primlerini İŞKUR üzerinden devlet karşılayacağını ifade etti.

“Ücreti ve Sigorta Primi Devletten İstihdam Programı”

Başkan Çakırmelikoğlu; “Programlar günde en az 5 saat, en fazla 8 saat olmak üzere, haftada 6 günü ve 45 saati geçmeyecek şekilde planlanması gerekmektedir.
İşbaşı eğitim programı katılımcılarından iş arayanlar, katıldıkları gün üzerinden günlük 163,59 TL, öğrencilere 122,69 TL ve işsizlik ödeneği alanlara 81,80 TL cep harçlığı ödenecektir. Ayrıca katılımcının genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi de program süresince İŞKUR tarafından karşılanacaktır. Yaz ayları arifesinde imalatçı firmalarımız başta olmak üzere hizmet sektörü işletmelerimizin bu programdan faydalanmasını önemle destekliyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL