Güncel

TÜGVA Bulancak’tan Kovanlık Gençliğine Ziyaret

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği yürüttükleri Bulancak Kitap Kahve Projesi kapsamında okullarda tanıtım çalışmalarına devam ediyor.

TÜGVA Bulancak’tan Kovanlık Gençliğine Ziyaret

Kovanlık beldesinde ziyaret gerçekleştiren TÜGVA, okulları ziyaret etti.

Kovanlık Belediye Başkanı Harun Kalıntaş’ı ziyaretle başlayan program Kovanlık Çok Programlı Lisesi, Kovanlık İmam Hatip Ortaokulu, Kovanlık Ortaokulu ve Kovanlık İlkokulu ziyaretleri ile tamamlandı. Gençliğin olduğu her yerde olacaklarını söyleyen Göktekin “Bulancak genelinde yaptığımız kapsamlı gençlik çalışmalarını beldelerimize çıkarma noktasında yeni adımlar atmak istiyoruz. Kovanlığımızda çok önemli bir gençlik potansiyeli var, belediyemiz ve halkımız ile istişareler yaparak Kovanlık’a bir gençlik merkezi açılması talebimiz Belediye Başkanımız Harun Kalıntaş’a ilettik. Kendisinin de genç bir başkan olması dolayısıyla bu projelerle yakında ilgileneceklerini söyleyen başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum. Yine yaptığımız okul ziyaretlerimizde okul idaresi ve öğretmenlerimizle bir araya geldik. Daha önce söz verdiğimiz Kovanlık Çok Programlı Lisemize ise oluşturacağımız Satranç Sınıfı için satrançlarını Okul Müdürümüz Mehmet HATİPOĞLU ve Müdür Yardımcısı Sedat BULUT hocama takdim ettik.” dedi.

Bulancak Kitap Kahve Projesi kapsamında TÜGVA Bulancak Kitap Kahve haftanın yedi günü 10.00-22.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam ettiğini söyleyen Göktekin “Bölgemizde tek olan kitap kafemize gelen halkımız ve gençlerimiz belirtilen saatlerde ücretsiz olarak çay, kahve, su ve internet hizmetinden faydalanabilecektir. Bununla birlikte 3000’e yakın kitap bulunan kütüphanesinden 14 gün süreyle ücretsiz kitap alabilecektir.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL