Bulancak Güncel Yerel

TÜGVA Bulancak, Ramazan’da Kapı Kapı Dolaşıyor

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği 2022 yılı Ramazan ayında Bulancak’ta Ramazan Gıda Paketi çalışmasını başlattı.

TÜGVA Bulancak, Ramazan’da Kapı Kapı Dolaşıyor

Dünya genelinde yaşanan ekonomik sıkıntılar sebebi ile işsiz kalmış/evine maaş girmeyen aileler ve ihtiyaç sahibi aileler için gerçekleştirilen kampanya dün itibariyle Bulancak’ta dağıtıma başladı.

Göktekin; “Ramazan’da Hikayelere Ortak Olmak İstiyoruz”

Konu ile ilgili açıklama yapan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin; “Gece gündüz demeden ihtiyaç sahibi ailelerimizi tespit edip, hikayelerine ortak olmak için çıktığımız bu yolda Bulancak’ta bizde çam sakızı çoban armağanı paketler hazırlayarak çorbada bizimde tuzumuz olsun istedik. Hayırsever vatandaşlarımızın katkıları özenle hazırladığımız paketleri Ramazan’ın ilk haftasında ailelerimize ulaştırmayı hedefliyoruz. Hazırladığımız gıda paketlerinin farkı olarak, o günkü iftarlık pide, süt ve zaman zaman taze tavuk koyuyoruz. Yine özel çocuklarımız için zarflara Bayram Harçlığı koyuyor, onları sevindiriyoruz. Bazı paketlerimizin içerisine koyduğumuz bir aylık ekmek markası ise vatandaşlarımızın sofrasına her akşam ekmek göndermiş oluyoruz.” dedi.

Her gece en az bir eve ziyarete gittiklerini açıklayan Göktekin, Ramazan başladığından beri iftar öncesinde ekiplerimizle mutlaka dağıtım yapıyoruz. Ancak iftar ve teravihten sonra her gece en az bir eve çat kapı gitme gayretindeyiz. Paket dağıtımlarımızın tamamına yakınını bizzat evin içine girerek, ailelerimizi ziyaret ederek, sohbetini ve derdini dinleyerek yapmaya gayret ediyoruz.

“Katkılarınız, Taze Pide Ve Ekmek Markası Olarak Sofralarda”

Ramazan boyunca 200 kadar aileye ulaşmayı hedeflediklerini bildiren Göktekin “Bizlere katkı sağlamak, iftar sofraları ile paylaşmanın verdiği mutluluğu yaşamayı isteyen hayırsever vatandaşlarımızın bizlere ulaşmalarını rica ediyoruz. Sizlerin yaptığı katkılar, taze sıcak pide, taze et-tavuk olarak sıcağı sıcağına sofralara gidiyor. Bu konuda TÜGVA teşkilatları olarak gençlerimiz adeta Bulancak sokaklarında karınca gibi çalışıyor.” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL