eğitim

TÜGVA Bulancak Ortaokullarda Kitap Kurtlarını Arıyor

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Merkezinin gerçekleştirdiği Türkiye geneli Ortaokul Kitap Kurtları Yarışması için Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği kolları sıvadı.

TÜGVA Bulancak Ortaokullarda Kitap Kurtlarını Arıyor

TÜGVA Bulancak Ortaokul Koordinatörlüğü bünyesinde gönüllü olarak çalışan tüm arkadaşlar her gün ilçemizde yer alan ortaokullarımızda stand çalışması yapıyor.

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin: “TÜGVA’mızın tüm Türkiye genelinde ortaokullu kardeşlerimiz için gerçekleştirdiği Kitap Kurtları Projesine hazırlanıyoruz. Her gün ilçemizde bulunan ortaokulları geziyor, stand kurarak gün boyu öğrenci, öğretmen ve velilerimize projeyi anlatıyoruz. Ortaokul Kitap Kurtları Yarışıyor Projesinin en güzel tarafı öğrenci ile sınırlandırılmaması, yarışmanın içeriğinde öğrenci ile ilgilenen bir danışman öğretmen isteniyor ve sonunda öğrencilerin yanı sıra başarılı danışman öğretmen ve aynı zamanda ailelerde çocuklarıyla beraber ödüllerin sahibi olacak. Bizim TÜGVA olarak Bulancaklı gençlerimizden beklentimiz çok yüksek, Türkiye geneli yapılan bu projede inanıyorum ki Bulancak farkını ve farkındalığını ortaya koyacak. Yarışmanın içeriğine de bir noktada değinmiş olalım, 5-6-7-8. Sınıf öğrencilerimiz kendilerine takdir edilen 5 kitabı okuyacaklar ve sonunda önce online, ardından da yazılı bir sınava tabi tutacaklardır. Türkiye’de başarılı olup, dereceye giren ilk 10 öğrenciye ise ödüller muazzam. Birinciye Ailesi ile birlikte Balkan Turu ve İPad Pro, ikinciye de İPad Pro şeklinde detaylı açıklamalar web sitelerimizde, sosyal medyalarımızda mevcuttur. Yarışmaya katılım için son tarih 19 Şubat 2023. Tüm ortaokullu öğrencilerimizi okullarındaki TÜGVA Standına bekliyoruz. Şimdiden başarılar dilerim.” diyerek sözlerini noktalayan Ubeydullah Göktekin Bulancak’ta bulunan tüm Ortaokullu gençleri ve danışman öğretmenlerini konuyla ilgilenmeye davet ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL