eğitim

Teknoloji ve Yetenek Atölyeleri Projesi Eğitici Eğitimleri Başladı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) tarafından desteklenen Teknoloji ve Yetenek Atölyeleri Projesi (TEYAP) kapsamındaki eğitici eğitimleri ilimizde öğretmenlerin katılımı ile başladı.

Teknoloji ve Yetenek Atölyeleri Projesi Eğitici Eğitimleri Başladı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) koordinatörlüğünde Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Trabzon ve Rize İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ortaklığında yürütülen projede 6 ilden toplam 17 farklı okulda TEYAP atölyesinin kurulması amaçlanmış, bu kapsamda ilimizde Çıtlakkale Ortaokulu ve Gedikkaya İlkokulu bünyesinde atölyeleri kurulmuştur.

TEYAP atölyeleri, il genelindeki tüm okulların kullanımına açık olup, öğretmen ve öğrenciler tasarım, robotik kodlama vb. alanlarda çalışmalar yapabilecektir.

Bu kapsamda öğretmenlere yönelik eğitici eğitimine 20 Aralık 2021 Pazartesi günü Çıtlakkale Ortaokulu TEYAP atölyesinde başlanmış olup, 10 öğretmene çevrim içi ve yüz yüze eğitimler verilmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Teknoloji ve Yetenek Atölyeleri Projesi (TEYAP) ile ülkemizin bilim ve teknoloji alanındaki milli kalkınma hamlesine katkıda bulunacak öğrenciler yetiştirilerek bu alanlardaki gelişmelere ivme kazandırılmasının hedeflendiğini belirtti. Okullara kazandırılan bu ve benzeri atölyelerle öğrencilere üretim kültürünün aşılanmasının, öğrencilerin düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçilik, eleştirel düşünme, problem çözme, üretkenlik, takım çalışması ve girişimcilik gibi yeniçağın gerektirdiği becerilere sahip, ekonomik ve sosyal gelişmelere katkı sağlayan bireyler olarak yetiştirilmesinin amaçlandığını ifade etti. TEYAP eğitici eğitimlerinin ise öğretmenlerin yeterliklerinin artırılarak öğrencilerimize en iyi şekilde rehberlik edebilmeleri için verildiğini dile getirirken, çalışmada yer alan tüm öğretmenlere kolaylıklar diledi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL