Güncel

TEKNOFEST 2022 Giresun’da Yapılacak!

Giresun’da yapılması planlanan TEKNOFEST 2022 “İnsanlık Yararına Teknoloji ve İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışmaları” hazırlık toplantısı, Giresun Valisi Enver Ünlü başkanlığında yapıldı.

TEKNOFEST 2022 Giresun’da Yapılacak!

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda; TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında 2022 yılında Giresun’da yapılması planlanan “İnsanlık Yararına Teknoloji ve insansız Su Altı Sistemleri Yarışmaları” için kullanılabilecek alanlar ve imkânlar ele alındı.

Yarışmalarda kullanılabilecek alanları ve imkânları yerinde görmek üzere TEKNOFEST Genel Sekreteri ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) Mütevelli Heyet Üyesi Ömer Kökçam başkanlığında 3 kişilik heyet Pazar günü Giresun’a geldi.

TEKNOFEST heyeti, Vali Yardımcısı Dr. Davut Sinanoğlu ile birlikte Çotanak Spor Kompleksi, Liman Sahası ve Merkez Yüzme Havuzunda incelemelerde bulundu. Heyetin ziyaret ve incelemeleri sırasında Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut’ta hazır bulundu.

İnceleme sonrasında Vali Ünlü başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; TEKNOFEST Genel Sekreteri Ömer Kökçam tarafından bir sunum gerçekleştirildi.

Yaptığı sunumda, Giresun’da gerçekleştirilecek olan yarışmalar hakkında bilgi veren Genel Sekreter Kökçam, TEKNOFEST’in Türkiye Teknolojisine vermiş olduğu katkılardan ve faydalarından da bahsetti.

Vali Ünlü de yaptığı değerlendirmede; TEKNOFEST 2022’nin bir ayağının Giresun’da yapılacak olmasından duyduğunu memnuniyet ifade ederek, bu tür etkinliklerin Giresun’un tanıtımı açısında büyük kazanımları olacağını dile getirdi.

Toplantı, görüş ve önerilerinin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

Vali Ünlü başkanlığındaki toplantıya; Vali Yardımcısı Dr. Davut Sinanoğlu, Belediye Başkan Vekili Osman Öden, Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güven Özdem, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Gürgenci, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, TEKNOFEST Genel Sekreteri Ömer Kökçam ve TEKNOFEST yarışmalarından sorumlu İcra Kurulu Üyesi Elvan Kuzucu Hıdır katıldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL