Güncel

TDV’nin İyilik Eli Sınırları Aşıyor 

Türkiye Diyanet Vakfı, yeryüzünde iyiliği hakim kılma misyonuyla yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine umut olmaya devam ediyor.

TDV’nin İyilik Eli Sınırları Aşıyor 

Danimarka (TDV) ve Kopenhag Din Hizmetleri Müşavirliği, Danimarka’daki Müslümanların zekat, fitre, fidye ve sadakalarını Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine gönderiyor.

Yurt dışından yapılan yardımlarla hazırlanan iyilik paketlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacıyla TDV Giresun Şubesi önünde program düzenlendi.

Programda konuşan Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan; “TDV Giresun Şubesi olarak özellikle Ramazan ayında başarılı çalışmalar yaptık. Birçok kapı araladık, yüzleri güldürdük. Yolumuz iyilik yolu diyerek çıktığımız bu yolda çok dualar aldık. Bugün de Danimarka’dan vakıf gönüllüsü kardeşlerimizin göndermiş oldukları bağışları Giresun’umuzdaki hak sahiplerine ulaştırmak üzere bir aradayız.” dedi.

Her zaman güven ve emanet bilinciyle hareket ettiklerini ifade eden İl Müftüsü Topcan, “Özellikle kırsal köylerimizde dağıtılacak olan 50 adet iyilik paketi ile 50 adet yardım çeki ve 50 adet yetim giydirme bağış kartını ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Rabbim hayırsever kardeşlerimizden yer gök razı olsun. Memleket hasreti ile gönülleri kasıp kavrulan muhterem kardeşlerimizin ilimizdeki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize göndermiş oldukları bu yardımlar için kendilerine şahsım, müftülüğüm ve aziz Giresunlular adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kaydetti.

TDV Giresun Şube Temsilcisi Fatih Akkaya, TDV Giresun Kadın Kolları Başkanı Nihal Kasap ve TDV gönüllülerinin katılımıyla hazırlanan iyilik paketleri, İl Müftüsü Ramazan Topcan’ın yaptığı duanın ardından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL