Güncel Yerel

TDV Kadın Kolları İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor

TDV Giresun Şubesi Kadın Kolları koordinesinde temin edilen yardımlar, din görevlileri ve TDV gönüllülerince ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.   

TDV Kadın Kolları İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor

Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesince “Kardeşliğimiz Zekatla Bereketlensin” temasıyla yardım kampanyası düzenlendi.

Kampanya kapsamında yardımsever vatandaşların zekat ve bağış katkılarıyla hazırlanan iftarlık kumanyaların dağıtımı gerçekleştirildi.

İl Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Ramazan Topcan, vatandaşların emaneti olan zekat ve bağışların büyük bir titizlikle ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını belirterek, “Kardeşlerimizin emanetlerinin mazlum ve mağdur kardeşlerimizin yüzünde tebessüme dönüştüğünü gördük. Yıl boyunca tespit edilen ihtiyaç sahiplerine gıda paketi ve alışveriş kartlarından oluşan yardımlarımız devam edecektir.’’ dedi.

Vatandaşların zekatını ibadet şuuruyla yerine getirebilmeleri için rehberlik ettiklerini ifade eden İl Müftüsü Topcan, “Ramazan, sosyal hayatın bize emaneti olan ihtiyaç sahiplerine, yetimlere ve öksüzlere yardım elini uzatma ayı olmalıdır. Zekatın mevsimsel bir ibadet değil, yılın her ayında, her gününde yerine getirilebilecek bir ibadet olduğunu unutmamalıyız. Vatandaşlarımız il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri ve din görevlilerimizle iletişime geçerek zekat, fitre, fidye, sadaka ve gıda paketi bağışında bulunabilirler.’’ şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Topcan, yardım kampanyasına destek veren hayırseverler ile din görevlilerine ve TDV Giresun Kadın Kollarına teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL