Güncel Siyaset

“Suriyelilere Kol Kanat Olanlar Kendi Esnafına Bakmaz Oldu”

İYİ Parti Giresun İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu, düzenlediği basın açıklamasında yaşanan ekonomik olaylara, fındık fiyatına ve Suriyeli sorunlarına tepki gösterdi.

“Suriyelilere Kol Kanat Olanlar Kendi Esnafına Bakmaz Oldu”

Başkan Bektaşoğlu; “21 Yıllık AKP iktidarı tek başına iktidar olan ve 21 yılı aşkın ülkeyi yöneten bu iktidar, ülkeyi her alanda kaosa ve fakirliğe götürmüştür. Bunlar İktidara gelirken yolsuzluğu ve fakirliği yok edeceğiz, bu milletin refah seviyesini artıracağız dediler. Ne oldu?

Gün aşırı zamlar, emekliye verilmeyen zamlar, Türk Lirasının düşen değeri bizlerin ve bu insanların belini bükmektedir. Verin bu yetkiyi bu kardeşinize görün ekonominin nasıl düzeldiğini diyerek sizlerin oyunu alan bu iktidar sizleri kandırmıştır.

Algı oyunları ile iktidarını sürdüren etrafını zenginleten, bizlere de şükretmesini söyleyen bu iktidar Ülkenin başına derttir. Bizlerin sorunlarına derman olmamıştır, olmayacaktır da! Daha dün İstanbul Taksim’de yabancı uyruklu bir kişi etrafa bir dolar saçıyor bizler onu almak için koşuyoruz. Ülkeyi getirdiğiniz durum bu. Marketler müze gibi olmuştur. Millet sadece seyreder duruma gelmiştir.

Ayrıca Giresun’un göz nuru olan aynı zamanda geçim kaynağı olan fındığa verilen fiyat azdır ve yetersizdir. Fındık için yapılan giderleri karşılayamaz durumdadır, onun için diyoruz ki fındık 4 Dolar olmalı bu fiyata sabitlenmelidir. Kendinden olmayanlara terörist muamelesi yaparak oy devşirmeye çalışan bu iktidar, bu milleti açlığa mahkûm etmiştir. Biz muhalefetin görevi, bu iktidarın bu memlekete verecek bir şeyinin kalmadığını çok iyi anlatmalı kapı kapı dolaşıp bunların algısını da yalanını da anlatmalıyız bu millete.” dedi.

“AKP İktidarı Çocuklarımızın Süt Parasına Bile Göz Dikmiştir!”

Yapılan son zamlarla birlikte insanımızın beli iyice büküldüğüne de değinen Başkan Bektaşoğlu; “Hatta bu hükümet halkımızın sırtında tepinmeye başlamıştır. Çocuklarımızın, Torunlarımızın süt parasına bile göz dikmişlerdir. Tüyü bitmemiş yetimlerimizin ağızlarında ki emziklere bile ağır zamlar gelmiştir. Hepinizin bildiği üzere Mutfak tüpüne bile ağır zamlar gelerek Mutfağımız da AKP bombası patlamıştır. Sebzelerin ve meyvelerin yakınlarından geçilecek gibi değildir. Esnafın vergisine vergi eklenerek adeta esnafı batırmaya çalışıyorlar. Ekonomist olanlar enflasyonu halkın sırtından mı düşürecek? Ekonomiden anlayışınız sizin bu mudur?

“Suriyelilere 40 Milyar Dolar Harcayanlar Türk Milletine Şükretmeyi Reva Görüyor!”

Suriyeliler 40 Milyar dolar harcadık diyen Sayın Cumhurbaşkanı gerekirse bir 40 Milyar dolar daha harcarız diye açıklama yapıyor. Suriyelilere harcanan her kuruş Türk Milletinin parasıdır. Suriyeliler 80 Milyar dolar harcamaktan kaçınmayan Sayın Cumhurbaşkanı sıra Türk Milletine geldi mi şükredin diyor ve İBAN numarası atarak yardım topluyor. Şeyh Edebali’nin; ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın’ sözü tersine dönmüş Hükümeti yaşat ki insan yaşasın olmuş. Sayın Cumhurbaşkanı şimdilerde çıkmış Mart 2024’de enflasyon düşecek, dolar düşecek diyor. Yerel seçimler ile birlikte enflasyon mu düşecek yoksa AKP Belediyeleri mi düşecek buna Yüce Türk Milleti en güzel şekilde cevap verecektir.

“Suriyelilere Kol Kanat Olanlar Kendi Esnafına Bakmaz Oldu”

Giresun Sanayi bölgesinde hepimizin bildiği üzere hepimizi üzen olaylar yaşanmış, İktidar partisi teşkilatı ve belediyesi esnafın yanına en son giden olmuştur. Aslında bunlar esnafın yanına yukarıdan korktukları için gitmeyeceklerdi, Giresun halkından gelen tepkiler üzerine yerel seçimleri kaybederiz korkusu ile esnaflarımız ile boy boy resim çektirdiler. Bu arada Sayın Valimiz olmak üzere Emniyet Müdürümüz nezdinde Emniyet camiasına çok teşekkür ediyorum. Onların sağduyusu sayesinde olaylar büyümeden önlenmiştir. Ayrıca esnafı temsil eden başkanlarımıza da bu olaydaki duyarlılıkları için teşekkür ediyorum. Bilinmelidir ki İYİ Parti esnaflarımızın ve halkımızın haklı davalarında her zaman yanındadır.

Sevgili Giresunlular Cumhur ittifakı halkımızın sırtından acilen inmelidir. Bu halkın dayanacak gücü kalmamıştır. Cumhur ittifakını acilen istifaya davet ediyorum. Toplantımıza katıldığınız için siz Giresunlular, değerli basın mensuplarına ve teşkilatımıza teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL