Güncel

“Siz, Giresun Tarihinde Bu Şehri En Kötü Yöneten Belediye Başkanısınız!”

Gelecek Partisi Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Karadeniz Bölge Başkanı Murat Kılıçaslan Giresun Belediye hizmetleri ve Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile ilgili basın açıklaması yaptı.

“Siz, Giresun Tarihinde Bu Şehri En Kötü Yöneten Belediye Başkanısınız!”

Kılıçaslan açıklamasında Giresun’un bir 5 sene daha kaybettiğini, İktidar belediyesinin seçim zamanındaki vaatlerini yerine getirmediğini ve gelecek genel seçimlerde vatandaşın bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiğini dile getirdi.

Başkan Murat Kılıçaslan sözlerine şöyle devam etti; “Hiç kimse bu şehrin geleceğine artık engel olmasın. Çarşaf çarşaf reklamlar, pankartların ardında boş bir belediyecilik anlayışı ile bu şehre yapılan şey hizmet değil, ihanettir!”

Giresun Son 4,5 Yılda Ne Kazandı?

Ak Partili Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu özellikle son zamanlarda yoğun bir şekilde Belediye taşınmazlarının satışı ile ilgili aldığı tepkilerden olsa gerek bugünlerde “Kazandıran Belediye, Kazanan Giresun” başlığı ile algı yapma çabasındadır. Yine altını üstünü düşünmeden her zaman olduğu gibi yine beceriksiz bir çalışmaya imza atmıştır. Bu başlığı okuyan insanlar sormaz mı! Sayın Şenlikoğlu son 4,5 yılda Giresun’a ne kazandırdın, hangi taşınmazları satın aldın hele bir anlat bakalım!

Hafızalarımızı bir tazeleyelim. Aytekin Bey 2019 yılında iktidar gücünü de arkasına alarak mega projeler ve vaatlerle Giresun Belediye Başkanı oldu. Peki, bu vaatler ne oldu? En başta bu şehrin trafik sorununu en çok eleştiren Aytekin Bey 4,5 yıldır en azından bir otopark mı yaptı bu şehre. Şehrin girişine dal-çık mı yaptı yoksa! Güney Çevre yolu ne oldu. Peki, Liman ne halde? Daha bunun gibi birçok insanların taleplerini ihtiyaçlarını karşılayacak vaatlere ne oldu, rafa mı kalktı?

Sizin Hizmetiniz Sadece Görüntü!

Şu anda Giresun Belediyesi’nin kendi internet sitesinde de takip edebileceğiniz tek bir ele avuca sığacak hizmeti maalesef yok! Koskoca 4,5 yıldır yapılan mega projelerden kaç tanesini yapılmış biz bilmiyoruz Sayın Başkan bize bir açıklasın!

O çok övünülen plajlar bölgesi projesini, aydınlatma projesini, Alparslan Cadde giydirmesini İller Bankası yaptı. Dikkat edin zengin binalarının değerine değer katıldı. Hükümetin yaptığı Millet Bahçesi ve Keşap Tüneli çıkışındaki Balıkçı Barınağına kendi resimlerini asıyorsun belediye yapıyor imajı vermek için. ALLAH aşkına sen Giresun için ne yaptın Sayın Şenlikoğlu hele bir anlat!

Önceki Belediye Başkanları Kazandırdı, Siz Sattınız!

Önceki muhalefet Belediye Başkanlarını ağır ithamlar ile eleştiren Sayın Şenlikoğlu; 250 Milyon TL devraldığınız borcun şu anda 2 Milyar TL yani eski parayla 2 katrilyon TL ye yaklaştığı söylenmekte. Üstelik var gücünüzle Belediye Bünyesindeki neredeyse tüm taşınmazları bir bir satmanıza rağmen! İktidarın desteği oluk oluk size akıyor, arsaları taşınmazları bir bir altına üstüne bakmadan haraç mezat satıyorsunuz.

Bu paralar nereye gidiyor? Önceki Belediye Başkanları hadi belediyeye taşınmaz kazandıramadı diyelim, peki bu sattıklarınızı kim aldı? Onlar bu varlıkları Belediyeye kazandırmış olmasa siz bugün bu canım arsaları binaları bu kadar rahatlıkla satabilir miydiniz?

İktidarınızın gücünü sonuna kadar kullanıp neden siz taş üstüne taş koymadınız da, birde kazanan Belediye saçmalığıyla şov yapma peşindesiniz. Yakın zamanda sadece göz önünde olan eski kadınlar pazarındaki ek hizmet binası satışınız kamuoyunda gündem oldu. Peki, 15 Ağustos tarihli 12 adet taşınmaz satışınızı vatandaşlar biliyor mu?

Ya 2019 yılından bu yana sattıklarınız biliniyor mu? Gerek Belediye içinden durumdan rahatsız olan duyarlı çalışanlarımızdan, gerek se vatandaşlarımız tarafından bizlere Giresun Belediyesi ve buradaki yöneticiler ile ilgili olumsuz akla hayale gelmeyecek söylentiler geliyor. Tabi ki bunları araştırıp yeri gelince belgeleri ile kamuoyu ile paylaşacağız. İnsanlar soruyor bizlere, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu paylaşmış her yerde. Bu kazanımlar nerede? Sayın Şenlikoğlu’na kamuoyu adına Belediye ve Giresun ’a neler kazandırdı soruyorum. Aksu ağzındaki çöp sahası civarı aynı zamanda Aytekin beyin büyüdüğü mahallesi. Beceriksizliğin boyutu öyle büyük ki, çocukluğunun geçtiği mahalleyi bile Sayın Başkan düzenleyip Giresun’un hizmetine açamadı.

Bu şehre bir 5 yıl daha kaybettirmenin vebalini Şenlikoğlu’nun vicdan muhasebesine bırakı-yorum. Yerel seçimlere 7 ay gibi bir süre kaldı. Artık bu şehir gelişsin istiyoruz. Güzelleşsin istiyoruz. Vaatten öte liyakatli ellerde yönetilsin istiyoruz. Çok şey istemiyoruz, olması gerekeni istiyoruz. İnşallah yerel seçimlerde vatandaşlarımız bu isteklerini bu işin ehli aday yönünde kullanarak Karadeniz’in İncisi Giresun’u artık makus tarihinden kurtaracaktır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL