Güncel Yerel

Sıla Şentürk’ün katil zanlısının cinsel istismardan yargılanmasına devam edildi

Giresun’da 16 yaşındaki Sıla Şentürk’ü öldüren Hüseyin Can Gökçek’in mağdura yönelik “cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak” suçlamasıyla yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Sıla Şentürk’ün katil zanlısının cinsel istismardan yargılanmasına devam edildi

Giresun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde ilk duruşması 11 Kasım 2021’de yapılan davanın bugünkü duruşmasına, sanık Hüseyin Can Gökçek, tutuklu bulunduğu Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi üzerinden katıldı.
Sıla Şentürk’ün annesi Asiye ve babası Bekir Şentürk’ün de hazır bulunduğu duruşmada, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının dosyaya katılım talebi mahkeme heyetince kabul edildi.
Şentürk ailesinin avukatı Zülal Toptepe, sanığın üzerine atılı suçtan kurtulmak için ifade ettiği beyanları kabul etmediklerini belirterek, sanığın çelişkili ifadelerine itibar edilmemesini, işlediği suçun en üst sınırından ceza almasını ayrıca herhangi bir indirimden faydalanmamasını talep etti.
Baba Bekir Şentürk ise üzüntülerinin büyük olduğunu dile getirerek, sanıktan şikayetçi olduklarını belirtti.
Sanık Hüseyin Can Gökçek, beyanında, üzerine atılı suçlamaları kabul etmedi.
Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için 23 Haziran’a ertelendi.
Giresun’da 16 yaşındaki Sıla Şentürk, ailesiyle yaşadığı eve Ankara’dan gelen Hüseyin Can Gökçek (21) tarafından 16 Şubat 2022’de bıçaklanarak öldürülmüştü. Gökçek, 17 Şubat’ta tutuklanmıştı.

(AA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL