Güncel Siyaset Yerel

“Şiddete Karşı Toplumsal Mücadele Seferberliği Başlatılmalı”

Deva Partisi Kadın Çalışmaları Başkanı Av. Özlem DEMİR AYDIN, kadına karşı şiddet ve kadın cinayetlerine dur demek için toplumda etkin bir bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetinin gerekli olduğunu” vurguladı.

“Şiddete Karşı Toplumsal Mücadele Seferberliği Başlatılmalı”

Av. Aydın yapmış olduğu açıklamada; “Kadına karşı şiddetin her geçen gün arttığı bugünlerde Giresun’da İrem Kostakoğlu isimli genç kızın öldürülmesi tüm toplumu derinden üzdü. Ülkemizde kadın cinayetlerinin ne kadar rahat işlenir hale geldiğini, kadının korunamadığını maalesef bir kez daha gördük. Şiddetin her şeyden önce toplumsal bir sorun olması nedeniyle, her türlü şiddete karşı toplumsal bir mücadele seferberliği başlatılmalıdır. Toplumun her kesiminde şiddeti özen-diren yaklaşımlardan uzak durulmasına yönelik kampanya ve tedbirlerin hayata geçirilmesi sağlanmalıdır.

Bugün hayatta olan bir kadını daha kaybetmeye tahammülümüz yok. Yasaların etkin bir şekilde uygulanması, şiddete karşı etkili yaptırımların uygulanması şart. Uluslararası anlaşmalar ve Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair 6284 Sayılı Kanunun belirlemiş olduğu yaptırımların etkin bir şekilde uygulanması gerektiğinin önemini bir kez daha gördük. Bizler kadına şiddetin değil, kadınların hayallerinin ve başarılarının konuşulduğu;  insan haklarının ihlal edilmediği, barış ve özgürlüğün var olduğu bir ülke istiyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL