Güncel

Şenlikoğlu: “Batlama Girişinden Devlet Hastanesine Yeni İmar Yolu Açıyoruz”

Şehirde alt ve üstyapı çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Giresun Belediyesi, vatandaşların talepleri doğrultusunda imar planlarına uygun olarak yeni yollar açıyor.

Şenlikoğlu: “Batlama Girişinden Devlet Hastanesine Yeni İmar Yolu Açıyoruz”

Bu kapsamda, uzun yıllardır gündemde olan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen imar yolu Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun kurumlar arası yürüttüğü yoğun uğraş ve diyaloğun ardından açılıyor.
Batlama girişinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yanından başlayıp Fındık Araştırma Enstitüsü arazisinden geçerek Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi önüne ulaşan yol için çalışmalar başladı.
350 metre uzunluğunda ve 21 metre genişliğinde olan yol açma çalışmaları dolgu sistemi ile devam ediyor. Altyapısının tamamlanmasının ardından asfaltlama çalışması yapılarak ulaşıma açılacak olan yol Güre istikametine giden yol ile birleşecek.
Bu yolun hizmete girmesiyle birlikte ulaşımda büyük kolaylık sağlanacak. Batlama yönünden gelen ve hastane ile Güre istikametine dönmek isteyen araçlar, Çıtlakkale kavşağını dolaşmak yerine sahil karayoluna inmeden bu yeni yola yönelecek.
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bu yol güzergahı için sorunu çözüp çalışma başlamasının mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek:
“Bu yol bölgede trafiğe büyük kolaylık getirecek. Önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. Açılan yeni imar yollarımız trafik ağının genişlemesine yardımcı oluyoruz. Bizler daha güzel bir Giresun için çalışma yürütürken, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran uygulamaları hayata geçiriyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL