Güncel

Selin Vurduğu Gülyalı’da Yaralar Sarılıyor

Son yılların en büyük sel felaketini yaşayan Gülyalı’da yaralar sarılmaya devam ediyor.

Selin Vurduğu Gülyalı’da Yaralar Sarılıyor

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, bir yandan saha çalışmalarını koordine ederken diğer yandan mahalle mahalle incelemelerde bulunarak selden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletiyor.

Çalışmalar İki Koldan Sürdürülüyor

Sel sonrası çalışmaların iki koldan yürütüldüğünü ifade eden Başkan Tepe, “Bir yandan kırsal mahallelerimizde meydana gelen heyelanları kaldırarak ulaşımı sağlarken diğer yandan dere taşkınlarının yaşandığı noktalarda suların çekilmesiyle oluşan birikintileri kaldırıyoruz. Ayrıca selin yaşandığı ilk andan itibaren devletimizin ilgili kurumlarıyla sürekli koordine içinde hareket ettik. Sorumluluk alanlarında tespit ettiğimiz sorunları kurumlarımıza bildiriyoruz. Dere yataklarıyla ilgili sorunları DSİ yetkileriyle yerinde değerlendirdik. Çok kısa sürede ilçemiz genelinde selin meydana getirdiği tahribatın izlerini sileceğiz. Rabbim bizleri bir daha böyle bir felaketi yaşamak durumunda bırakmasın” dedi.

Belediyelerden Dayanışma Örneği

Özellikle kırsal alanlarda çok sayıda heyelanın meydana geldiğini belirten Başkan Tepe, “Mevcut araç ve ekipman filomuzla sorunlu alanlara müdahalemiz gecikecekti. Bunun için ilk andan itibaren iş makinası kiralama yoluna gittik. Ayrıca bu süreçte belediyelerimizden de destekler gelmeye başladı. Merzifon Belediyemiz ve İstanbul Büyükşehir Belediyemiz birer adet kamyon ve kazıcı yükleyici iş makinası gönderdiler. Bu desteklerle ilçemizin dört bir yanında tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmak için daha kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. Anlamlı destekleriyle Gülyalı halkının imdadına koşan Merzifon Belediye Başkanımız Alp Kargı’ya, İBB Belediye Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu’na ve Ordu Milletvekilimiz Sn. Seyit Torun’a ilçemiz ve halkımız adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL