Güncel

Şehrin Su İhtiyacı İçin Yeni Kuyu Açıldı

Giresun Belediyesi içme suyu şebekesini güçlendirmeye devam ediyor.

Şehrin Su İhtiyacı İçin Yeni Kuyu Açıldı

 

Her geçen gün şehir nüfusunun artmasına paralel olarak ihtiyaç duyulan suyu temin etmek ve gelecekte artan nüfus için de tedbir amacıyla Belediye tarafından yeni su kuyuları devreye alınıyor.

Bu kapsamda, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından Aksu Bölgesi Etbaşoğlu mevkiinde 40 metre derinliğinde yeni içme suyu kuyusu açılarak şehrin su akımı güçlendirildi.

Yeni açılan su kuyusundan sonuçlar alındıktan sonra kuyu devreye alınarak şehir şebekesine bağlantısı yapılacak.

Tüm dünyada yaşanan küresel ısınmanın yaratacağı kuraklığın içme suyu sıkıntısına neden olabileceği öngörüsüyle açılan su kuyusunun saatte 180 ton su sağlayacağı bildirildi.

Şenlikoğlu: “22 Su Kuyumuz Mevcut”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, su sıkıntısı yaşanmaması için her türlü tedbiri almaya devam ettiklerini belirterek: “Şehrimizde 22 adet su kuyumuz mevcut. Özellikte gelecekte yaşanması muhtemel su sıkıntısına önlem olarak yeni su kuyuları açıyoruz. Hemşehrilerimizden isteğimiz paha biçilemez değerde olan içme suyumuzu israf etmemeleri. Geleceğimizin dünyası için herkesin ihtiyacı kadar kullanmaya özen göstermeli.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu, yeni içme suyu kaynakları bulmak için yaptıkları çalışmaların büyük maliyetlerle gerçekleştirildiğine de dikkat çekti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL