Yerel

Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi’nin Ramazan Ayı Manevi Etkinlik Programı Yapıldı

Giresun Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi tarafından Din Eğitimi alanında açılan kurslar tarafından Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Salonunda Ramazan Ayı Manevi etkinlik programı yapıldı.

Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi’nin Ramazan Ayı Manevi Etkinlik Programı Yapıldı

Manevi Etkinlik Programı; Giresun Müftüsü Ramazan Topcan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fethi Elmas, Milli Eğitim Şube Müdürleri Recep Celep, Şakir Marancı, Murat Yavuz, ve Ali Dur, Giresun Müftülüğü Şube Müdürü İsmail Aydın, Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih Uzun ile yönetici, öğretmen, kursiyerler ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
20 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 14.00’te gerçekleşen program; Giresun 15 Temmuz Şehitler İHO öğrencisi Mert Beyaz’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih Uzun’un açış konuşmasını takiben program, ilahiler ve kursiyerlerin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Muhittin Kelek tarafından icra edilen ney dinletisi, kursiyerlerce hazırlanan ve sergilenen Semazen gösterisi, Hafız öğrencilerin toplu Kur’an Kerim tilaveti ve Giresun Müftüsü Ramazan Topcan tarafından yapılan kapanış duasıyla tamamlandı.
İçinde bulunduğumuz Ramazan ayının manevî ikliminde icra edilen Kur’an tilavetleri ve gösteriler, izleyiciler tarafından huşû içerisinde ilgi ve beğeniyle takip edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL