Güncel

“Şarkılar Bizi Söyler, Biz De Şarkı Söyleriz”

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce yürütülen “Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkı Söyleriz” projesi kapsamında, Giresun Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi tarafından Türk Müziği Konseri icra edildi.

“Şarkılar Bizi Söyler, Biz De Şarkı Söyleriz”

Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezinde düzenlenen konser; Şef Cihan Unat yönetiminde, TRT Saz Sanatçıları ve Giresun Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi korusu tarafından icra edilirken, okul ve kurumlardan yönetici ve öğretmenler ile vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Mûsikîmizin seçkin örneklerinin icra edildiği konser, salonda bulunan davetlilerin de zaman zaman katılımıyla renklenirken keyif ve beğeniyle dinlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Türk Müziği konserine katılımın yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Sanatçılarımızın icra ettiği birbirinden güzide eserlerin kulağımıza ve gönlümüze hitabı yanında geçmişten esintiler de sunduğunu ifade etti.  Konserin organize ve icrasında emeği geçen Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi yöneticilerine, öğretmenlerine, Şef Cihan Unat’a, TRT Saz Sanatçılarına, Halk Eğitimi Merkezi korosu müzisyenlerine ve katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür etti.

Konser sonunda, Sanat hayatında 45. Yılını dolduran TRT Saz Sanatçısı Tanju Erol’a İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından plaket takdim edildi. Konseri yöneten Şef Chat Unat’a İl Emniyet Müdürü Recep Güzel Yazıcı tarafından çiçek takdim edildi. Orkestrada yer alan TRT Saz sanatçılarına Giresun Defterdarı Mesut Akbulut ile Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih Uzun tarafından günün anısına hediye takdim edildi. Konser programı birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesini takiben sona erdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL