Siyaset

“Sağlık Emekçilerinin İcap Ücretleri Ödenmeli”

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat BEKTAŞ, sağlık çalışanlarının icap nöbeti ücretinin ödenmediğini ve sağlık çalışanlarının mağdur edildiğini söyledi.

“Sağlık Emekçilerinin İcap Ücretleri Ödenmeli”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Bektaş;
“Şehrimizde bulunan başta Diyaliz Ünitesi olmak üzere neredeyse tüm sağlık birimlerimizdeki sağlık emekçilerimiz icap nöbetleri tutmakta olup Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen görüş yazısında Uzman Doktorlar haricindeki sağlık emekçilerine icap nöbet ücreti ödenmeyeceği yönünde görüş bildirilmiş ve sağlık emekçilerimiz mağdur edilmiştir.
Uzman doktorlar dışında, pratisyen hekimler, hemşireler, sosyal hizmet uzmanları, teknisyenler başta olmak üzere birçok alanda sağlık hizmeti sunan personellerimizi Pandemi sürecinde balkonlara çıkıp alkışladığımızı unutmamız gerekir. Ancak ne yazık ki sağlık çalışanlarına “haklarınız ödenmez” derken gerçekten de haklarının ödenmediğini görüyoruz.
“Sağlık ekip işidir” diyerek ekip hizmeti olarak topluma sunulan sağlık hizmeti ücretlerinin ödenmesinde ayrıştırma yapılması hizmet kalitesini düşürecek ve bu durum da toplum sağlığına olumsuz yansıyacaktır.
Angarya yasağı anayasal bir yasak olup yetkilileri bu konudaki mağduriyetin giderilmesi ve sağlık çalışanlarımızın emeklerinin ödenmesi konusunda çalışmaya davet ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL