Güncel Siyaset

Saadet Partisi Piraziz İlçe Teşkilatı Kongresi Yapıldı

Saadet Partisi Piraziz İlçe Teşkilatı kongresi Piraziz Öğretmenevinde yapıldı. Kongreye GİK üyesi Ümit Çebi, İl Başkanı Abdulkadir Bektaş, İl Müfettişi Ömer Öztürk ve teşkilat mensupları katıldı.

Saadet Partisi Piraziz İlçe Teşkilatı Kongresi Yapıldı

Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu’nunda katıldığı kongrede Divan Başkanlığını Ömer Öztürk yaptı.
İlçe Başkanı Cevat Gündoğdu katılan herkese teşekkür ettikten sonra, İl Başkanı Abdulkadir Bektaş yapmış olduğu konuşmasında, ekonomi ile alakalı kısmi bir düzelme yaşandığını belirterek;
“Yaşanılan bu bahar havası kimseyi kandırmasın. Dolar’ın 7-8 liradan, 18,5 liraya çıkıp, tekrar 11 lira seviyesine düşmesi ve AKP iktidarının bunu başarıymış gibi takdim etmesi düşündürücüdür. Çünkü bizim ekonomimiz tamamen dışarıya bağlı sıcak para ile dönmektedir.
2002 yılından bu yana bütün fabrikaları kapatıp özelleştiren bir ekonomi zihniyetine, üretim ekonomisi dememiz iktisat kurallarına terstir. Amerika ve Avrupa merkez bankalarının zamanında ucuz para ile piyasaları süspansive etmesinden, AKP iktidarı bol miktarda faydalanmış ve şimdi bu paraları geri ödeme zamanı gelmiştir.
Bu ucuz ve sıcak paraları alıp kullanırken, ‘Türkiye cazibe merkezi oldu, yabancı yatırımcı yağıyor’ diye manşet atanlar, şimdi ise işi ‘ekonomik kurtuluş savaşına’ çevirip dış güçlerden dem vurmaya başladılar.
‘Dış güçler’ söylemini kullanan arkadaşların, Hazine’nin her ay bu ‘Dış Güçler’den % 22 faizle borç para aldığını bilmiyorlar demek ki. Merak eden herkes bakabilir, Hazine’nin sitesinde, hangi ‘Dış Güçler’den ne kadar borç alınıp, ne zaman ödeneceğini ve yüzde kaç faizle borçlanıldığı gayet açık bir şekilde yazıyor.” dedi.
Yeniden seçilen Cevat Gündoğdu’nun yönetimi şu kişilerden oluştu; Yakup Kesik, Ali Kelleci, Hasan Maminoğlu, Evren Cörüt, Eyüp Kılıç, Müslim Yücel, Asım Gündoğdu, Mustafa Karakılıç, Onur Baş, Muzaffer Topatan, Züfer Kesik, Muhterem Işıkdemir, Murat Kesik

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL