Güncel

Rektör Yılmaz Can’dan Gazeteciler Günü Mesajı

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rektör Yılmaz Can’dan Gazeteciler Günü Mesajı

Giresun Üniversitesi Rektör Can’ın yayınladığı mesaj şöyle: “Düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın aynı zamanda demokrasilerin de vazgeçilmez değerlerinden biridir. Kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin eden basın çalışanları; doğru ve tarafsız bir bakış açısıyla kamuoyunu bilgilendirmek ve halkın doğru haber alma hakkını sağlamak için her şartta ve ortamda, gece, gündüz, yaz, kış demeden özveriyle haber peşinde koşmaktadırlar.

Kamu hizmetlerinin daha iyi, verimli ve etkin yürütülmesi için dördüncü bir el olarak, denetleme ve uyarma görevi yapan basın çalışanları, gündeme taşıdıkları konularla İlimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda gelişmesi ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamakta aynı zamanda vatandaşla devlet arasında köprü vazifesi görmektedirler.
Toplumsal sistemlerin otokontrol mekanizmasının en önemli parçalarından birini oluşturan ve meslek hayatlarında birçok zorlukla uğraşmak zorunda kalan gazetecilerin, daha rahat çalışma koşullarına sahip olmaları ve emeklerinin karşılığını alabilmeleri bizim de en büyük temennimizdir.
Bu itibarla; yerelde bizlerle birlikte çalışan ve her daim desteklerini hissettiğimiz muhabir arkadaşlarımız başta olmak üzere, tüm gazetecilerimizin günlerini kutluyor; vefat eden gazeteci arkadaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL