Güncel

Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can’dan Yeni Yıl Mesajı

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz CAN, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can’dan Yeni Yıl Mesajı

Rektör Prof.Dr. Yılmaz CAN  yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Giresun Üniversitesi olarak eğitim-öğretim faaliyetleri ve akademik çalışmalarla, ülkemizin ve şehrimizin gelişmesine katkı sunmaya çalıştığımız bir yılı daha geride bırakıyoruz.
Yaşadığımız bazı olumsuzluklara rağmen; sağlıklı, aydınlık günlere ulaşma umutlarımızı canlı tutarak; yeni bir yıla giriyoruz.
Bu yeni yılın güzel günlere olan umudumuzun, inancımızın tükenmediği sağlıklı, mutlu bir yıl olmasını diliyorum.
2021 yılını da küresel salgının tehdidi altında geçirdik.  Yine çok zor ve sıkıntılı günler yaşadık, hala da yaşamaya devam ediyoruz. Covid-19’a yakalanarak hayatını kaybeden binlerce insanımız oldu. Ayrıca bu salgın, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik daralmalara yol açtı.
Milletimizin bu zorlu süreci her alanda atlatabilmesi, normale dönebilmesi adına, Devletimiz tüm imkanlarıyla, tüm kurumlarıyla birlikte seferber oldu. Yardımlaşma ve dayanışmanın, sosyal devlet olmanın, halkımızın birlik ve beraberliğinin, bu olumsuzlukları atlatmada ne kadar önemli olduğunu bir kez daha tecrübe ettik. Sağlığın her şeyden önce geldiğini tekrar hatırladık.
İlimizde ve Ülkemizde pandemi ile birlikte, yaşadığımız diğer doğal afetlerin olumsuz sonuçları da inşallah kısa sürede ortadan kalkar; yeni yılda Milletçe rahat bir nefese kavuşuruz.
Yüce Mevla, devletimize ve milletimize zeval vermesin. Bizi bir daha böyle sıkıntılarla sınamasın.
Bu duygularla, başta Giresun Üniversitesi ailesinin bireyleri olan saygıdeğer mensupları ile kıymetli öğrencilerimizin, ayrıca tüm Giresun’lu hemşehrilerimizin ve vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum. 2022 yılının şehrimize, ülkemize, dünyamıza sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL