Güncel

Rektör Can’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rektör Can’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can yayınladığı mesajında;

“Annemiz, eşimiz, kızımız, kardeşimiz, arkadaşımız ve yaşadığımız dünyanın en güzel rengi olan kadınlarımız, toplumumuzu bir arada tutan en güçlü bağımızdır.

Aile kurumunun temelini oluşturan, özverinin, şefkatin ve sevginin kaynağı olan tüm kadınlarımızın 8 Mart “Dünya Kadınlar Gününü” kutluyorum.

Kadınlar güçlü olursa aileler güçlü olur. Güçlü ailelerde güçlü bir toplum meydana getirir. Dolayısıyla güçlü bir toplumun vazgeçilmez unsuru güçlü kadınlardır.

Toplumların gelişmişlik düzeyi, kadınlarının her alanda etkin rol oynamasıyla birebir orantılıdır.

Toplumumuzun en önemli yapı taşını teşkil eden Anadolu Kadını, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma yolunda her türlü fedakarlığı göstermiş, eğitim, hukuk, sağlık, sanat, spor ve bunun gibi birçok alanda ulusal ve uluslararası başarılara imza atmıştır.

Çocuklarımızı sonsuz sevgi, özveri ve hoşgörü ortamında yetiştirerek, bu konuda büyük bir sorumluluğu neredeyse tek başına üstlenen kadınlarımızın haklarını ödemek mümkün değildir.

Diğer milletlerden farklı olarak, milli kültürün özünde her dönemde kadınlarına büyük bir değer vermiş, onları hiçbir haktan mahrum etmemiş olan istisnai bir milletiz.

Bu duygu ve düşüncelerle kadına şiddet başta olmak üzere, kadınlarımızın toplumsal hayatı içerisinde karşılaştıkları tüm olumsuzlukların giderilmesi diliyor, 8 Mart gününün “farkındalığın oluştuğu bir gün” olmasını temenni ediyorum.

Başta fedakar, cefakar annelerimiz olmak üzere tüm kadınların bu anlamlı gününü kutluyorum. Ülkemizin müreffeh yarınlara ulaşması yolunda, hayatın her alanında yılmadan çalışan kadınlarımızın önünde saygı ile eğiliyorum.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL