Yerel

‘Ramazan Kardeşlik İster’

İl Müftüsü Topcan, ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın önemine dikkat çekerek, “Aç ve açıkta olan kardeşlerimizi görmezlikten gelip sessiz kalamayız.” dedi.

‘Ramazan Kardeşlik İster’

Giresun İl Müftülüğü, mültecilere yönelik “Ramazan Kardeşlik İster” temasıyla program düzenledi. İl Müftülüğü Göç Koordinatörlüğü’nün mülteci aileler için başlattığı iyilik seferberliği kapsamında Merkez Yavuz Sultan Selim Camii’nde gerçekleştirilen programda konuşan Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan kültürel bağların korunarak kardeşlik duygularının yaşatılması gerektiğini ifade etti.

İl Müftüsü Topcan, “Kardeşlerim! Yaşadığımız coğrafyalar farklı olsa da biz, Hazreti İbrahim’in torunlarıyız. Hazreti Muhammed’in evlatlarıyız.  Dillerimiz, renklerimiz farklı olsa da biz, Kur’an’ın kardeşleriyiz. Bize kardeşlik yaraşır. Siz, sadece Rabbimizin değil bizim de misafirlerimizsiniz. Yüzyıllardır kültürel bağlarımız var. Bu ortak noktalarımızı koruyarak birlikte huzur ve güven içinde yaşamalıyız. Derdiniz derdimiz, sıkıntılarınız sıkıntımızdır. Aç ve açıkta olan kardeşlerimizi görmezlikten gelip sessiz kalamayız.” dedi.

Program sonunda hayırsever vatandaşların destekleriyle temin edilen ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları ile il göç koordinatörleri tarafından hazırlanan yardım paketleri mülteci ailelere dağıtıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL