Yerel

Ramazan Ayının Coşkusu Ramazan Sokağı’nda Yaşanıyor

Giresun’da Ramazan ayının coşkusu Ramazan Sokağı’nda yaşanıyor.

Ramazan Ayının Coşkusu Ramazan Sokağı’nda Yaşanıyor

On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayı dolayısıyla Giresun Belediyesi’nin, Atatürk Meydanı’nda kurduğu Ramazan Sokağı, birbirinden farklı etkinliklerle vatandaşların ilk adresi oldu.

Çocuklar ve yetişkinler için de birbirinden farklı programların yer aldığı Ramazan Sokağı etkinlikleri gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor.

Vatandaşların, Ramazan ayının manevi atmosferini gönüllerince yaşamalarına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen program kapsamında, geçmişten günümüze kültürümüzün yansıtıldığı etkinlik ve oyunlar vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılanıyor.

Ayrıca kurulan 12 stantta zanaat ürünlerinden yerel gıda ürünlerine ve aktar ürünlerine kadar farklı çeşitler yer alıyor.

Ramazan Sokağı etkinliklerine çocuklarıyla katılan anne ve babalar ise: “Biz çok beğendik. Hava şartları da müsaade ederse Ramazan gayet güzel geçecek. Her akşam buradayız. Çocuklar ve bizim için olsun eski kültürümüzü yaşamış oluyoruz. Çocuklarımız eğlendi, içimiz kıpır kıpır oldu. Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

6 Nisan tarihinde başlayan Ramazan Sokağı etkinliklerinin kalan bölümdeki programı şu şekilde:

Meddah (20 Nisan. Saat 21.30), Hacivat – Karagöz (25 Nisan. Saat 21.30), Fasıl (20 ve 30 Nisan. Saat 21.30), Tasavvuf Müziği Dinletisi (21 Nisan. Saat 21.30), Kadir Gecesi ve Fazileti (26 Nisan. Saat 22.00), Kadir Gecesi (27 Nisan. Saat 22.00)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL