Güncel

“PLAJLAR BÖLGESİ” PROJESİ İLERLİYOR

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun Mega projeleri arasında yer alan ‘Plajlar Bölgesi Projesi’ tüm hızıyla ilerliyor.

“PLAJLAR BÖLGESİ” PROJESİ İLERLİYOR

Opet ile Büyük Güre Deresi arasını kapsayan ve ‘Plajlar Bölgesi Birinci Etap Projesi’ olarak adlandırılan projede çalışmalar ara vermeksizin devam ederken, şuan itibarıyla projede yüzde 40’lık dilime ulaşıldığı bildirildi.
Vatandaşların rahatlığı için her detayın bulunduğu projede; 7400 m2 yeşil alan, 50 araçlık kapalı otopark, 900 m2 taş anfi tiyatro (konser ve etkinlikler için), 3 adet iskele, 200 m2 çocuk su parkı, kumsal kotunda ahşap yürüyüş yolları, 100 bisiklet park yeri, kent bisiklet istasyonu, kamp alanı, 3 adet çocuk macera parkuru, 880 büyük ağaç, 200 orta boy ağaç, 1200 küçük bitki, 6 adet wc/duş ve bebek bakım ünitesi, sahil güvenlik ve cankurtaran merkezi, 4 adet çay kahve kioksu, mescit, güvenlik noktası, 6 adet plaj işletmesi bulunuyor.
Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, projenin deniz sezonuna yetişeceğini söyleyerek:
“Bu projemiz şehrimize vizyon kazandıracak. Vatandaşlarımızın eğlenceli bir şekilde vakit geçirebilecekleri, Karadeniz Bölgesi’nin en güzel plajlarına sahibiz. Uygulamaya geçireceğimiz böyle bir projeye de ihtiyaç vardı. Artık, sahillerimizi kumsallarımızı vatandaşlarımız özgürce kullanabilecek. Projemiz tamamlandığında herkesin beğenisini kazanacağına inanıyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL