Spor

“OLİ” Giresun’ da Çocuklara Spor Sevgisi Aşıladı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklara spor kültürü ve sevgisi aşıladığı Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi (OLİ), 10-13 Ocak 2023 tarihleri arasında Giresun’ da devam eden sunumlarında yüzlerce öğrenciye ulaştı.

“OLİ” Giresun’ da Çocuklara Spor Sevgisi Aşıladı

Giresun Üniversitesi Şehit Ömer HALİSDEMİR Konferans Salonunda düzenlenen ve okullardan yüzlerce öğrencinin katıldığı programda Giresunlu çocuklar yeni spor dallarıyla tanıştı, Olimpiyat Oyunları’nı ve felsefesini öğrendi. Maskot Oli ve sunum sırasında gösterilen çizgi filmler, eğlenceli oyunlar öğrencilere çok keyifli anlar yaşattı. Çocuklar çevre duyarlılığı, sağlıklı beslenme ve Fair Play konularında da eğlenirken bilgi sahibi oldular.

Sunumu çocuklarla birlikte izleyenler arasında TMOK Yönetim Kurulu Üyesi ve Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Bilal PORSUN, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Gürol YILDIRIM, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin AYBAR, TMOK Boğaziçi Organizasyon Komitesi Üyesi ve Yüzme İl Temsilcisi Heves BOZBAĞ ile Spor Şube Müdürü Ali DODUR yer aldı.

Bilal PORSUN tarafından Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi’ ne vermiş oldukları katkı dolayısıyla; Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin AYBAR, TMOK Boğaziçi Organizasyon Komitesi Üyesi ve Yüzme İl Temsilcisi Heves BOZBAĞ ile Spor Şube Müdürü Ali DODUR’ a teşekkür plaketi takdiminde bulunuldu.

Sunumlar ve panelin ardından çocuklar maskot Oli ile fotoğraf çektirdiler ve katılım sertifikalarını aldılar. Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından dünya çapında olimpik değerler eğitimi programı kapsamında yapılan en iyi projeler arasına dâhil edilen TMOK Spor Kültürü Olimpik Eğitim Projesi, 12-13 Ocak 2023 tarihlerinde sunumlarına Giresun’ da devam edecek.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL