Güncel

‘Okul ve Trafik Güvenliği Toplantısı’ Yapıldı

2023-2024 eğitim öğretim yılının huzur ve güven içinde sürdürülmesi, çocukları ve gençlerin okul çevrelerindeki güvenliği ile trafik güvenliğinin artırılması amacıyla Vali Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

‘Okul ve Trafik Güvenliği Toplantısı’ Yapıldı

Valilik Konferans Salonu’nda dün gerçekleştirilen toplantıya; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Muhammet Arişan, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutan Vekili J. Albay Mustafa Kılınç, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, ilgili kurum müdürleri, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, merkez ilçedeki okul ve kurum müdürleri ile okul aile birliği başkanları katıldı.

Toplantıda; 11 Eylül 2023 tarihinde başlayacak 2023-2024 eğitim öğretim yılında emniyet ve asayişin sağlanması ile trafik güvenliğine yönelik alınan tedbirlerin gözden geçirilmesi, yeni tedbirlerin planlanması ve etkin denetimlerin yapılması, okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele, okul servis araçlarının çalışmaları ve karşılaşılabilecek sorunların çözümüne yönelik kararlar ele alındı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Serdengeçti, “Değerli katılımcılar, eğitim öğretim yılı çok yakın bir zamanda başlayacak. Bu yeni yılın memleketimize ve milletimize güzellikler getirmesini diliyorum. Eğitim, Aziz milletimizin kadim medeniyetini gelecek nesillere taşımanın yanı sıra hem bugünümüzü hem de yarınımızı hazırlamak için son derece kutsal bir vazifedir.

Bu noktada iş birliği son derece önemlidir. Öğleden önce de ‘Üniversite Güvenlik Toplantısı’ yaptık. Giresun Üniversitemizin kıymetli bir üniversitemiz olduğunu belirtmek isterim. 27 bin öğrencisiyle büyük bir aile oluşturan bu üniversitemizin öğrencilerinin; barınma, ulaşım ve güvenlik gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak durumundayız. Bu noktada, esenlik içerisinde bir eğitim ortamı sağlamak amacımızdır. Giresun’da yüksek öğretim açısından hazır olduğumuzu görüyorum. Üniversitemizin kurumsal kapasitesi son derece yeterli ve eksiklerimizi gidermek için gereken adımları atmaya hazırız. Yüksek öğretime olan bu destek, geleceğe daha umutla bakmamızı sağlayacak.

Aynı şekilde milli eğitim açısından da ortaöğretim son derece önemlidir. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dilerim. Eksikliklerimiz varsa üzerine gitmek ve gereken önlemleri almak için buradayız. İnşallah, eğitim öğretim yılı kazasız belasız ve başarılı bir şekilde geçer.” sözlerine yer verdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL