Genel Güncel

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden ‘randevu’ uyarısı

içişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, randevularına gelemeyecek vatandaşların, randevularını iptal etmemeleri halinde 2 haftaya kadar yeni randevu alamayacaklarını duyurdu.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden ‘randevu’ uyarısı

Konu ile ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;
“Yıl sonuna yaklaşırken daha önceki yıllarda da olduğu gibi nüfus müdürlüklerimizde sunulan hizmetlere ilişkin vatandaşlarımızın randevu taleplerinde artış olmaktadır.
Vatandaşlarımızın bu randevu talepleri nüfus müdürlüklerinde görevli personellerimizce en kısa sürede karşılanmaktadır. Ancak nüfus hizmetlerimiz için randevu alan ve çeşitli sebeplerden dolayı randevu saatinde nüfus müdürlüklerimize gelemeyen vatandaşlarımız da bulunmaktadır. Bu durum, neredeyse toplam randevu taleplerinin yüzde 15’i oranında olup, acil talebi olan vatandaşlarımız gelinemeyen randevular nedeniyle mağduriyet yaşamaktadır.
Bu nedenle çeşitli sebeplerden dolayı nüfus müdürlüklerimizdeki randevularına gelemeyecek olan vatandaşlarımızdan ricamız, diğer vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bu randevularını iptal etmeleridir.
Aksi takdirde randevusuna riayet etmeyen vatandaşlarımıza ancak iki hafta sonra randevu verilebilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadeleri kullanıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL