Güncel Yerel

Müftülükten Öğrencilere Değerler Eğitimi Semineri

Giresun İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilere “Değerler Eğitimi” seminerleri düzenlendi.

Müftülükten Öğrencilere Değerler Eğitimi Semineri

Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan, Giresun Merkez Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Piraziz İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirilen seminerlere konuşmacı olarak katıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2022 Ramazan Ayı temasını, “Ramazan ve Doğruluk” olarak belirlediğini hatırlatan Müftü Topcan; “Sevgili Gençler! Bu Ramazan biz doğruluğu konuşuyoruz. Doğruluk, insanı insan eden erdemlerin başıdır. Doğru olmak; haktan yana olmaktır. Doğru olmak; zalime hasım, mazluma hısım olmaktır. Doğru olmak; sosyal hayatın içerisinde bizi yıkan yalandan, fesattan, hasetten, zalimden, zulümden ayrı kalmaktır.


Sevgili Gençler! Ağaç yaprakları ile güçlüdür. Ağaç yapraklarından ayrılınca gücünü kaybeder. Gücünü kaybetmekle kalmaz güzelliğini de kaybeder. Yaprak da dalda güçlüdür, dalda güzeldir. Daldan düşünce rüzgârın oyuncağı haline dönüşür. Nereden eserse o tarafa doğru gider. İnsan da böyledir. İnsan aile ocağında güçlüdür, ailesi ile güçlüdür. Oradan ayrılınca gücünü kaybeder, başkalarının oyuncağı haline gelir.” dedi.
Gençlere her zaman değer verdiklerini belirten Müftü Topcan; “Okullarımızda yürüttüğümüz bu güzel çalışmalarımızla sevgili gençlerimizin değerlerimizi hatırlamalarını, değerlerimizle buluşmalarını sağlıyoruz.
Metodumuz; öğreterek eğlendirmek. Amacımız; öğrencilerin milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmesini sağlamak. Yürüttüğümüz bu projelere sevgili gençlerimizin aktif olarak katılımını sağlamaktır.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL