Güncel

Müftülük Vaaz ve İrşat Faaliyetlerini Sürdürüyor

Giresun İl Müftülüğünce camilerde namaz vakitlerinde cemaate ayet, hadis, dua ve fetvalarla destekli itikat, ibadet ve sosyal hayata dair konularda dersler veriliyor.

Müftülük Vaaz ve İrşat Faaliyetlerini Sürdürüyor

Müftü, vaiz ve din görevlileri Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı eserlerden seçtikleri konularda dersler veriyor.

Cami dersleri hakkında bilgi veren İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Beşikten mezara kadar ilim öğrenmeyi tavsiye eden bir medeniyetin mensupları olarak sahih dini bilginin topluma ulaştırılması noktasında tüm gayretimizle çalışıyoruz.

Derslerde abdest, namaz, itikat, ibadet ve sosyal hayat alanındaki selam, komşuluk ilişkisi, akrabalık, ticaret, alışveriş, ahlak, kamu hakkı, kul hakkı, helal kazanç gibi konuları içeren ayet ve hadisler ile dua ve fetvalar yer alıyor.

Gerçekleştirdiğimiz cami derslerine tüm Giresunlu kardeşlerimizi davet ediyorum.” dedi.

Cami dersleri kapsamında öğle namazları öncesinde her hafta pazartesi günü Müftüoğlu Camii’nde, her çarşamba günü ise Hacı Miktat Camii’nde İl Müftüsü Ramazan Topcan tarafından, Müftüoğlu Camii’nde her salı İmam Hatip Nizamettin Aral, her çarşamba İl Vaizi Muhittin Sarmusak, her perşembe günü Uzman Vaiz Akif Yazar tarafından, Hacı Miktat Camii’nde her pazartesi İmam Hatip Osman Öztürk, her salı İl Vaizi Muhittin Sarmusak, her perşembe günü Başkanlık Müftüsü Selami Emen tarafından, Seyyid Vakkas Camii’nde her pazartesi Uzman Vaiz Akif Yazar, her çarşamba günü İmam Hatip Murteza Nesil tarafından vaaz irşat programları gerçekleştiriliyor.

Öte yandan Sayca Köyü Manaroğlu Camii’nde her çarşamba günü yatsı namazı sonrasında Cezaevi Vaizi Ahmet Türkmen, Bilal-i Habeşi Camii’nde ise haftanın her günü sabah namazı öncesinde Uzman Vaiz Akif Yazar tarafından cami dersleri düzenleniyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL