Güncel

Müftü Topcan: “Gelecek, Bugün Çalışanların Olacak Unutmayın”

Giresun İl Müftülüğünce imam hatip ve müezzin kayyımlara yönelik “İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

Müftü Topcan: “Gelecek, Bugün Çalışanların Olacak Unutmayın”

Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Toplantıda din görevlilerine hitap eden İl Müftüsü Ramazan Topcan, din görevliliğinin gönüllülük esasıyla yürütülen bir faaliyet olduğunu belirterek çalışmaların camiyle sınırlı kalmaması gerektiğini vurguladı.

“Gençlerimiz Geleceğimizdir”

Milli ve manevi değerlerin gençlere en iyi şekilde aktarılması için azami gayret gösterilmesi gerektiğini belirten İl Müftüsü Topcan, “Gençlik çalışmalarında sizlerden destek bekliyorum. Gençlik hizmetlerinde aktif olarak görev yapan arkadaşlarımızla irtibata geçin camilerinizde gençlerimizi ağırlayın. Buna dair programlar yapın. Görev yerlerinizde büyükler ve hastaları ziyaret etsinler, varsa şehit kabirleri ziyaret edip dualar okusunlar istiyorum. Yanınızda gençler olsun, gençlerin yanında zaman geçirin. Onlarla tecrübelerinizi başarılarınızı paylaşın. Kavgadan uzak kalmalarını öğütleyin.” dedi.

“Camiler İlim ve Hikmet Merkezleridir”

Camilerin ilim, irfan ve hikmet merkezleri olarak ihya edilmesi gerektiğini ifade eden Müftü Topcan, “Kış mevsimini yaşıyoruz. Zamanlarımız televizyon ekranı karşısında geçmesin. Bu mevsim, eğitim mevsimi olsun. Kur’an’la, komşu ile buluşma olsun. Mahallemizin her bir ferdine yönelik çalışmalarımız olsun. Cami odalarını aktif olarak kullanalım. Camilerimiz, eğitim mekanları olsun. Namaz öncesi veya sonrasında buralarda derslerimiz olsun.” diye konuştu.

“Camilerimiz Kadın Erkek Tüm Vatandaşlarımıza Açıktır”

Kadın ve aileye yönelik programların önemine değinen Müftü Topcan, “Yüce dinimiz İslam’ın prensip mahiyetindeki hitap ve emirleri, kadın ve erkek ayrımında bulunmaksızın toplumun tümünü kapsamaktadır. Kadınlara dair programlar yapın. Kadın vaizlerimizi davet edin. Mevlid programlarını söz ve sohbete mekan haline dönüştürün.” şeklinde konuştu.

“Toplumun Tüm Kesimlerine Ulaşmaya Gayret Edeceğiz”

Din görevlilerinin birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma duygularını güçlendirmek için çalışmasını isteyen Topcan şu ifadelere yer verdi: “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak sizler, bizler, hepimiz milletimizin geleceğini inşa eden hizmetler ifa ediyoruz. Üzerimize düşen görevi ne kadar iyi ifa edersek milletimizin de geleceği o kadar parlak olacaktır. Görevimize ibadet aşkıyla sarılmalıyız. Kendimize hedefler belirlemeliyiz. Zaman bakıp geçme zamanı değil. Gelecek, bugün çalışanların olacak unutmayın, yatanların değil.”

“Kasım Ayı Personel İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı” tecrübe paylaşımı, fikir alışverişi ve gündem maddelerinin tebliğ edilmesiyle sona erdi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL